O idei wspólnego poranka mówi ks. dr Tomasz Olszewski, przewodniczący FNRK w Polsce

Studio Radia Warszawa (fot. ks. Mariusz Wedziuk)

Nowe projekt poranny Radia Nadzieja i Radia Warszawa emitowany będzie przez sześć rozgłośni katolickich. Jak zapowiada ks. Tomasz Olszewski, Przewodniczący FNRK to początek wykorzystywania potencjału katolickich regionalnych rozgłośni:

Poranki są wspólnym produktem Radia Nadzieja i Radia Warszawa. Te stacje są pomysłodawcą i koordynatorem projektu. Do prowadzenia poranków zaprosiliśmy znanych dziennikarzy z naszych rozgłośni i nie tylko. Pasmo poprowadzą Agnieszka Borowska, Anna Skiepko, Marcin Fijołek, Jarosław Wydra i Piotr Otrębski – zauważa ks. dr Tomasz Olszewski, Dyrektor SpesMediaGroup i Przewodniczący FNRK w Polsce.

Pasmo poranne będzie produkowane w nowym studiu znajdującym się w centrum Warszawy. Do czasu zakończenia prac instalacyjnych poranki będą wydawane ze studia Radia Warszawa, przy ul. Floriańskiej 3. Mimo, iż pomysł na nowe pasmo powstał w dwóch wspomnianych rozgłośniach, to jednak jego emiska wykracza poza granice diecezji łomżyńskiej i warszawsko-praskiej: Emisję pasma rozpoczynamy od sześciu regionalnych rozgłośni, z których jedna będzie emitować wybrane fragmenty poranka. Wstępną deklarację złożyły już kolejne stacje diecezjalne – podkreśla ks. Olszewski.

Produkcja porannego pasma to jednak nie jedyne pomysły Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich w Polsce. To początek wykorzystania potencjału, który drzemie w regionalnych rozgłośniach należących do Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich w Polsce – zapowiada ks. Tomasz Olszewski.

We wrześniu 2013 r., z inicjatywy dyrektorów katolickich rozgłośni radiowych, powołano do życia Forum Niezależnych Rozgłośni Katolickich. FNRK to „przestrzeń”, w której spotkały się niezrzeszone stacje, działające samodzielnie na terenie Polski. Stacje których właścicielem są diecezje bądź też wspólnoty zakonne.

Do Forum należą takie stacje jak: Katolickie Radio Podlasie z Siedlec, Radio Warszawa, Radio Nadzieja z Łomży, Radio Niepokalanów, Radio Głos (Peplplin), Radio RDN Małopolska, Katolicka Rozgłośnia Radiowa FIAT z Częstochowy, Anioł Beskidów z Bielska-Białej, Radio Via z Rzeszowa, Radio Fara z Przemyśla, Radio AIN KARIM ze Skomielnej Czarnej, Katolickie Radio Zamość, Radio i z Białegostoku, Radio Emaus z Poznania, Katolickie Radio Diecezji Płockiej, Radio Rodzina z Wrocławia, Radio Rodzina z Kalisza, Radio Victoria z Łowicza, Radio eM 107,6 FM z Katowic, Radio Jasna Góra, Radio eR z Lublina, Radio DOXA z Opola, Radio eM Kielce, Radio RDN Nowy Sącz.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA