„Tam, gdzie mieszka Bóg” – film dla dzieci z udziałem papieża Franciszka

„Tam, gdzie mieszka Bóg” – film dla dzieci z udziałem papieża Franciszka

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to oparta na historiach z Biblii, dedykowana dzieciom opowieść o nadziei, wierze i odwadze. Podnosząca na duchu, zachęcająca widzów w każdym wieku do poszukiwania Boga w otaczającym świecie, a do tego przepięknie sfilmowana w malowniczych plenerach Patagonii.

„Jesteście najcenniejszym skarbem, o który musimy się zatroszczyć” – to przesłanie papieża Franciszka dla najmłodszych. Z myślą o nich powstał film przygodowy, w którym wystąpił papież Franciszek.

Uroczysta premiera odbyła się w Watykanie na prośbę samego papieża Franciszka, który wierzy, że kino może być znakomitym medium do rozprzestrzeniania katolickich wartości wśród wszystkich, a przede wszystkim wśród dzieci i młodzieży. 

Tytuł filmu: Tam, gdzie mieszka Bóg.  
Reżyser: Graciela Rodriguez Gilio, Charlie Mainardi 
Produkcja: Argentyna 2017   
Dystrybutor: Kino Świat   
Gatunek: Familijny, przygodowy, religijny
Czas projekcji: 90 minut 
Premiera kinowa: 20 kwietnia    


„Trzeba czynić nasz świat bardziej ludzkim, bardziej godnym dzieci dnia dzisiejszego i jutrzejszego”.
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                          Papież Franciszek 
 

Mały Andrew ucieka z domu, by odszukać położone w górach sanktuarium Jezusa. W ślad za chłopcem wyrusza czwórka jego oddanych, szkolnych przyjaciół. Razem przeżyją wiele niezapomnianych przygód na leśnym szlaku. Zrozumieją też, że z Bożą pomocą są w stanie stawić czoła największym przeciwnościom. 

„Jezus szuka Cię i czeka na Ciebie. (…) Znajdź go. Odważ się, to zrobić" – oto przesłanie, które za pośrednictwem filmu daje dzieciom papież Franciszek.

„Nasz film wyrósł z pragnienia papieża Franciszka, aby przez film przekazać dzieciom wiadomość od Jezusa” – mówi współreżyserka filmu, Graciela Rodriguez. 

Film jest wspólnym dziełem światowej sławy psycholog Gracieli Rodriguez oraz reżysera i producenta Charliego Mainardiego, autora reklam dla największych firm i marek. „«Tam, gdzie mieszka Bóg» to film o dzieciach szukających Boga” – pisał o obrazie „The Guardian”. 

Obsada: Cory Gruter-Andrew („Okja”, „Legends of Tomorrow”, „Fargo”), Kyle Breitkopf („Cudowny chlopak”, „Rafcio Śrubka”, „The Whispers”), Emma Duke („Lalaloopsy”, „Dear Santa”), Aiden Cumming-Teicher („The Chorus”), Papież Franciszek.

„Tam, gdzie mieszka Bóg” to pierwszy na świecie film kinowy z osobistym udziałem papieża Franciszka! W kinach od 20 kwietnia.

Zwiastun można obejrzeć tutaj.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA