Mariusz Marcinkowski: Droga Odważnych daje przestrzeń do rozwoju w dobie kryzysu męskości i ojcostwa

Mariusz Marcinkowski: Droga Odważnych daje przestrzeń do rozwoju w dobie kryzysu męskości i ojcostwa

„Mówimy dzisiaj o powszechnym kryzysie męskości, a może bardziej ojcostwa. Brakuje nam wzorców, autorytetów, brakuje nam takich prawdziwych męskich przyjaźni, w których możemy się rozwijać. I Droga Odważnych daje taką przestrzeń” – mówił w poranku „Siódma 9” Mariusz Marcinkowski, lider główny Przymierza Wojowników. W rozmowie z Anną Skiepko opowiedział o Drodze Odważnych.

„Droga Odważnych to miejsce rozwoju dla mężczyzn, miejsce, gdzie mogą się formować każdego dnia. Idea, która mówi nam o tym, żeby dorastać do męskości i do odpowiedzialności, do bycia mężem, ojcem, do bycia kapłanem. Potrzeba każdego dnia małych kroków do tego, żeby dojrzewać” – tłumaczył gość poranka.

Zaznaczył, że brakuje dziś głosu mężczyzn w debacie społecznej dotyczącej ważnych spraw, np. prawa do życia.

„To, co męskie, dzisiaj pokazuje się jako złe – siła, męstwo to jest coś, co rodzi przemoc, co rodzi ból, co rodzi cierpienie. Mężczyźni dzisiaj nie do końca potrafią się odnaleźć w swoich rolach. Kobiety są bardziej aktywne społecznie, dostosowują się do wszystkich zmian, a my trochę tak nie wiemy, co mamy zrobić”.

„My odkrywamy swoje powołanie, to jest budzenie przywódców wśród mężczyzn, przywódców przede wszystkim w swoim własnym życiu. Żeby rzeczywiście swoje życie ogarnąć, wziąć odpowiedzialność za te sprawy, które są wokół mnie. Chcemy, żeby mężczyzna stał się takim Bożym przywódcą, człowiekiem, który chce służyć innym, widzi w tym misję, nie szuka siebie, ale chce rzeczywiście poświęcić swój czas i swoje życie dla rodziny, dla Pana Boga – bo na Drodze Odważnych mamy też kapłanów, a więc żeby tam, gdzie realizuje swoje powołanie, robił to tak naprawdę” – zaznaczył Marcinkowski.

Więcej informacji można znaleźć na stronie odwazni.pl.

back to top