Wojciech Wybranowski: Nie wolno karać lepiej zarabiających, jeśli mamy wspierać niepełnosprawnych, to wszyscy

Wojciech Wybranowski: Nie wolno karać lepiej zarabiających, jeśli mamy wspierać niepełnosprawnych, to wszyscy

„Jestem przeciwnikiem podnoszenia podatków, szczególnie obciążenia jednej grupy społecznej. (…) Nie wolno karać osób lepiej zarabiających, jeśli mamy wspierać osoby niepełnosprawne, to powinniśmy ich wspierać wszyscy” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Wojciech Wybranowski, redaktor Tygodnika „Do Rzeczy”.

„Bardziej niż podnoszenie podatków nie podoba mi się to, co się dzieje obecnie w sejmie. Wiemy przecież, że organizacje zrzeszające rodziców osób niepełnosprawnych doszły do porozumienia z rządem. Jest grupa osób, która, mam wrażenie, zamieniła sejm we własną trybunę polityczną, która domaga się obiadów, gości. Ci ludzie, którzy znaleźli się w sejmie, robią wielką krzywdę rodzinom mającym dzieci niepełnosprawne. Trzeba przestać słuchać kilku krzykliwych pań. Środowisko ma swoją reprezentację i to środowisko doszło do porozumienia z rządem. (…) Trzeba traktować te panie z szacunkiem, ale przestać słuchać, one stały się elementem kampanii politycznej, (…) walczą we własnym interesie, walczą w interesie pewnej grupy politycznej” – oceniał dziennikarz.

Redaktor Tygodnika „Do Rzeczy” mówił także o działalności Polskiej Fundacji Narodowej: „Polska Fundacja Narodowa to zombie, które grasuje i szkodzi wszystkim inicjatywom patriotycznym. (…) Najlepszym rozwiązaniem jakie widzę dla PFN to wprowadzenie zewnętrznego audytora i sprawdzenie, w jaki sposób realizowane są wydatki. (…) PFN stała się wyłącznie skarbonką dla pana Świrskiego i pana Jurkiewicza, nie realizuje polskiej polityki informacyjnej, jej działania są przeciwskuteczne. Stała się elementem, który przeciwnicy Polski mogą skutecznie wykorzystywać, żeby naszą politykę informacyjną dezawuować”.

W ostatniej części rozmowy redaktor komentował ostatnie wydarzenia w Nowoczesnej.

W przeglądzie prasowym gość poranka mówił między innymi o swoim artykule w Tygodniku „Do Rzeczy”, w którym redaktor nazywa burmistrza amerykańskiego New Jersey „burmistrzem deweloperów”. „Facet, który wygrał wybory w swoim mieście 78% głosów, jest tak naprawdę nietykalny” – komentował. Wybranowski odniósł się także do tematu rozpoczęcia budowy gazociągu Nord Stream 2.

back to top