Paulina Gajkowska: Stawanie prezydenta Andrzeja Dudy ramię w ramię z Fulopem może budzić wątpliwości i niepokój

Paulina Gajkowska: Stawanie prezydenta Andrzeja Dudy ramię w ramię z Fulopem może budzić wątpliwości i niepokój

„Stawanie prezydenta Andrzeja Dudy ramię w ramię z burmistrzem New Jersey Fulopem może budzić wątpliwości i niepokój, czy jest to odpowiedni poziom dyskusji w dyplomacji” – powiedziała w poranku „Siódma-Dziewiąta” Paulina Gajkowska, dziennikarka Naszego Dziennika.

„Wydaje się, że w obliczu tego, jak sytuacja wyglądała parę tygodni temu, to porozumienie ws. Pomnika Katyńskiego może stanowić przełom” – oceniła rozmówczyni Jarosława Wydry. Wspomniała także, że można łączyć to z kwestią ustawy 447. 

„Dobrze jednak, że prezydent Duda pojechał do tego miasta i złożył wieniec pod tym pomnikiem” – dodała Gajkowska.

Paulina Gajkowska odniosła się także do kwestii protestu rodziców osób niepełnosprawnych: „Protest rodziców osób niepełnosprawnych jest od dłuższego czasu rozgrywany politycznie. (…) Wczoraj od uczestniczek tego protestu można było wprost usłyszeć, aby w najbliższych wyborach nie głosować na PiS” – zauważyła redaktor.

W przeglądzie prasowym gość poranka opowiadała między innymi o próbie zmiany lokalizacji tablicy pamiątkowej w Supraślu upamiętniającej Żołnierzy Wyklętych. Komentowała też sprawę śledztwa w sprawie katastrofy smoleńskiej oraz decyzję o uniewinnieniu Tomasza Komendy.

back to top