Piotr Apel: Minister Rafalska jest bardziej zainteresowana wzrostem poparcia PiS niż osobami niepełnosprawnymi

Piotr Apel: Minister Rafalska jest bardziej zainteresowana wzrostem poparcia PiS niż osobami niepełnosprawnymi

„Jeżeli pani minister Rafalska – co pokazała w sposób jednoznaczny – bardziej zainteresowana jest wzrostem poparcia PiS, a nie osobami niepełnosprawnymi, osobami, które wymagają pomocy państwa, to trudno inaczej głosować. Natomiast wniosek oczywiście jest bez sensu, bo wszyscy wiedzieliśmy, jak to się skończy. To był jedynie taki dość wyraźny sprzeciw wobec takiego politycznego charakteru, który coraz bardziej zaczyna przyjmować ministerstwo, które przestaje być ministerstwem dla ludzi, dla obywateli, a jest ministerstwem dla słupków procentowych partii PiS” – mówił w poranku „Siódma 9” Piotr Apel, poseł Kukiz’15, komentując wczorajsze głosowanie. Za odwołaniem minister Rafalskiej opowiedziało się większość posłów Kukiz’15.

Jak tłumaczył Apel: „Od kilkunastu miesięcy leżą w zamrażarce marszałka bardzo dobre projekty popierane przez osoby niepełnosprawne, które nie mają kosztów budżetowych i które trzeba było dawno już przegłosować, które na pewno by ucieszyły opiekunów osób niepełnosprawnych i tylko dlatego, że zgłoszone są przez Kukiz 15, tylko dlatego, że to jest opozycja, oni tych projektów nie głosują. Agnieszka Ścigaj pytała o to, czy zdecydują się wreszcie przynajmniej odmrozić te projekty albo przynajmniej je rozważyć i oczekiwaliśmy odpowiedzi, tej odpowiedzi nie było. Prosiliśmy nawet w kuluarach, żeby minister Rafalska odniosła się do tego, bo jeżeli się nie odniesie, to znaczy, że całe jej działanie jest nakierowane tylko na polityczny biznes PiS-u, a nie na biznes, który powinien mieć obywatel z działania tego typu ministerstwa”.

Odniósł się także do obniżek pensji poselskich:

„To jest ciekawe, bo o pieniądzach 460 czy 560 osób bardzo dużo i chętnie dyskutujemy, a w międzyczasie została m.in. przegłosowana rzecz, która będzie wpływać na budżet prawie 40-milionowego państwa, myślę tutaj o podwyżce cen paliwa, cen wody. Jestem pewien, że tak jak na życie codzienne obywatela sprawa, ile zarabiać będzie parlamentarzysta, nie ma żadnego wpływu, to podwyżka cen paliwa o 10 gr, nawet tych, którzy nie mają samochodu, będzie dotykać codziennie, przy każdych zakupach, przy każdej aktywności”.

Co z wyborami samorządowymi w Warszawie? „Myślę, że kandydat Kukiz’15 w wyborach w Warszawie będzie znany w przeciągu najbliższych 2-3 tygodni albo nawet wcześniej. Jan Śpiewak jest poważnym kandydatem, jest osobą, która kocha Warszawę, która myśli miejsko, a nie politycznie, myśli bardziej o mieście niż o tej bieżącej wojnie plemiennej między PiS i PO” – mówił poseł Kukiz’15.

W rozmowie z Jarosławem Wydra podjął również tematy: pożarów wysypisk śmieci, sprawy posła Stanisława Pięty i Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji.

back to top