Grzegorz Jędrzejewski: Kamil Glik wykonał przewrotkę – jego decyzja. Zawsze jest zgoda na start, ale trzeba mieć też zgodę na lądowanie. Tutaj tej zgody nie było

Grzegorz Jędrzejewski: Kamil Glik wykonał przewrotkę – jego decyzja. Zawsze jest zgoda na start, ale trzeba mieć też zgodę na lądowanie. Tutaj tej zgody nie było

10. miejsce zajęła Reprezentacja Artystów Polskich na mundialu artystów w Rosji. Nasza kadra poprawiła końcowy wynik turnieju o dwie lokaty. „To sukces” – mówił w poranku „Siódma 9” bramkarz RAP Grzegorz Jędrzejewski. W rozmowie z Jarosławem Wydrą nasz reprezentant podzielił się radością z wyniku oraz dzielnej walki kadrowiczów.

„Naszym Robertem Lewandowskim byli Liber i Rafał Brzozowski, na skrzydle Błaszczykowskim był Rafał Maserak czy Przemek Cypriański, Piszczkiem – Rafał Mroczek, mnie przypadła rola Wojtka Szczęsnego lub – jak kto woli – Łukasza Fabiańskiego. Grającym Adamem Nawałką był Piotr Świerczewski, który wszystkich dobrze poustawiał. Nie dawaliśmy za wygraną i jesteśmy ostatecznie z wyniku zadowoleni, chociaż apetyty były większe”.

Mundial artystów to nie tylko piłka nożna, ale także rywalizacja w tym, w czym artyści czują się najlepiej – mówił Grzegorz Jędrzejewski.

„W kategorii «najlepszy występ» zdobyliśmy główna nagrodę. Każdego dnia mundialu każda reprezentacja musiała przedstawić swój program artystyczny. Były muzyka, taniec, porwaliśmy publiczność do tańca, jury zachwycone. Polska w kategorii artystycznego performance zajęła 1. miejsce”.

Bramkarz Reprezentacji Artystów Polskich odniósł się do naszej właściwej kadry na Mistrzostwa Świata. Największym zmartwieniem jest prawdopodobna nieobecność Kamila Glika.

„Wszyscy już wiedzą, na czym polega gra w siatkonogę. Jest to gra, która często jest stosowana na treningach. A że zawodnik wykonał przewrotkę – jego decyzja. Zawsze jest zgoda na start, ale trzeba mieć też zgodę na lądowanie. Tutaj tej zgody nie było. Mleko się rozlało. To nie jest katastrofa, ale skomplikowanie planów”.

Ostateczna 23-osobowa kadra ogłoszona w poniedziałek przez trenera Adama Nawałkę nie była zaskoczeniem. Niektórzy komentatorzy wskazywali wręcz na zbyt dużą ostrożność selekcjonera. Grzegorz Jędrzejewski w pełni popiera wybory trenera Nawałki.

„Na mundialu nie ma miejsca na eksperymenty. To są trzy mecze i jak nie wyjdzie, to trzeba pakować walizki. Gramy z wymagającym przeciwnikiem już na początku i jeśli nam się powinie noga, to komplikujemy sobie sytuację. Zrobiłbym dokładnie jak trener Nawałka i zabrał sprawdzonych ludzi”.

Grzegorz Jędrzejewski zaprosił na wydarzenia z jego udziałem: 11 czerwca w Ostrołęce, 17 czerwca w Łomży oraz na mecz Reprezentacji Artystów Polskich w Ciechanowie, który zostanie rozegrany 24 czerwca.

back to top