Marcin Horała: Krytykować rząd za politykę społeczną, to jak krytykować K. Górskiego za to, jak prowadził reprezentację

Marcin Horała: Krytykować rząd za politykę społeczną, to jak krytykować K. Górskiego za to, jak prowadził reprezentację

„Bardzo dobre przemówienie [premiera Mateusza Morawieckiego] z werwą. Niektórzy zarzucali premierowi, że on jest taki bardziej ekspercki, menadżerski, a widać, że zęba politycznego ma i umiał wyprowadzić kilka ciosów w opozycję. (…) Nie ma chyba mocniejszego elementu tego rządu niż polityka społeczna. (…) Krytykować za to rząd, to jak krytykować Kazimierza Górskiego za to, jak prowadził reprezentację” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Marcin Horała, poseł Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Marcina Fijołka odniósł się także do kwestii ściągalności podatku VAT: „Jeżeli spojrzymy na dynamikę luki vatowskiej, to do 2007 było nieźle, potem sytuacja była dużo gorsza, a poprawiła się od 2015 roku. (…) Ta luka rosła względem innych państw w UE. (…) W 2007. byliśmy na 2. miejscu jeśli chodzi o ściągalność, a potem spadliśmy na 22. miejsce. (…) 2,5 roku po zmianie władzy widać wyraźną poprawę, jeśli chodzi o wzrost ściągalności podatku VAT” – zaznaczył Horała.

W rozmowie padło też pytanie o sprawę skandalu z udziałem Stanisława Pięty i Izabeli Pek: „Bardzo nie lubię mówić o tej sprawie. (…) Ze sprawą posła Pięty nie mam nic wspólnego. Natomiast p. Izabelę Pek znam, mieszka w Gdyni, jest osobą aktywną społecznie, sympatyzowała lub dalej sympatyzuje z PiS. (…) Nigdy nie pełniła żadnych funkcji, nikomu jej nie rekomendowałem, nikomu nie przedstawiałem. (…) Pomagała w kampanii wyborczej. (…) Mój związek ze sprawą jest zerowy, a moje nazwisko w tej sprawie się pojawia. Różne insynuacje są wypisywane przez anonimowe osoby w internecie. (…) Nic złego nie zrobiłem” – informował poseł.

back to top