Zuzanna Dąbrowska: Jeśli Morawiecki chce rządzić Zjednoczoną Prawicą, musi wyrobić w sobie gen walki politycznej

Zuzanna Dąbrowska: Jeśli Morawiecki chce rządzić Zjednoczoną Prawicą, musi wyrobić w sobie gen walki politycznej

„Widać u premiera Morawieckiego pewną transformację: z mocnego technokraty (…) z każdym wystąpieniem staje się coraz bardziej wytrawnym politykiem, któremu polityczna walka wchodzi w krew. Nie miał w sobie genu walki politycznej i powoli musi to w sobie wyrobić, jeśli chce rządzić kiedyś Zjednoczoną Prawicą, a opozycja daje mu okazję do tego, żeby mógł się pokazać” – powiedziała w poranku „Siódma-Dziewiąta” Zuzanna Dąbrowska, redaktor Telewizji Trwam i Radia Maryja.

Rozmówczyni Marcina Fijołka odniosła się także do kwestii opłaty emisyjnej: „Jeśli to nie ma być podatek, który odczujemy my wszyscy, bo nie musimy mieć samochodu żeby na nasze życie wpłynęły podwyżki cen paliwa, to pytanie dlaczego nie można było tego zrobić między sobą, to znaczy dlaczego rząd nie mógł tego załatwić z Orlenem, który jest spółką Skarbu Państwa i powiedzieć im: słuchajcie panowie, robimy nowy fundusz na walkę ze smogiem, przeznaczcie taką i taką kwotę. (…) To jednak przeszło pewną ścieżkę legislacyjną, jest to teraz w polskim parlamencie i jest załatwione oficjalnie drogą prawną. Pytanie, jeśli nie ma to być nowy podatek, który my odczujemy, to co to ma być” – podkreśliła dziennikarka. „Sądzę, że dla Kukiz’15 ten moment jest paradoksalnie dobrym momentem: kiedy my wszyscy boimy się podwyżek cen paliwa, Kukiz’15 powoli wypływa” – dodała.

Redaktor Dąbrowska mówiła także m.in. o nastawieniu ludzi kultury do obecnego rządu oraz działaniach Instytutu Pamięci Narodowej.

back to top