Ks. Krzysztof Ziółkowski: W budowanym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie ludzie otrzymują łaski

Ks. Krzysztof Ziółkowski: W budowanym Sanktuarium św. Jana Pawła II w Radzyminie ludzie otrzymują łaski

„Przybywa coraz więcej wiernych, nie tylko parafian, ale także tych, którzy chcą za przyczyną Jana Pawła II zyskiwać łaski, czy też tych, którym w jakiś sposób bliski jest Jan Paweł II. Wiele osób przyznaje się do tego pokolenia JP2. (…) Budujemy nie tylko świątynię, ale rzeczywiście Pan Bóg pokazuje, że działa i ludzie otrzymują łaski w tym szczególnym miejscu. Są uzdrowienia dotyczące wyleczenia z choroby raka i to działo się miesiąc przed kanonizacją Jana Pawła II. Najświeższe jest sprzed miesiąca, gdy pewna pani miała problem z rakiem piersi, była po pierwszej operacji, a przed drugą, bo pierwsza nie przyniosła skutku. Po modlitwie w sanktuarium pojechała na badania i okazało się, że nie ma komórek rakowych. To są ważne wydarzenia, zbieramy to skrupulatnie, aby zaświadczyć o łaskach, które ludzie otrzymują” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” ks. Krzysztof Ziółkowski, kustosz powstającego w Radzyminie Sanktuarium św. Jana Pawła II, który z okazji 19 rocznicy wizyty Jana Pawła II w Radzyminie rozmawiał z Anną Skiepko.

„Rozpoczęliśmy budowę w 2010 roku, w tej chwili mamy stan surowy otwarty i próbujemy go zamknąć: wstawiamy okna, budujemy wieżę, będziemy chcieli przykryć dach blachą, bo mamy już przykryty papą, tak, aby na setną rocznicę Bitwy Warszawskiej, w urodziny Jana Pawła II w 2020 roku, można było poświęcić tę świątynię” – zaznaczał duchowny.

„Są tacy, którzy boją się hejtu. Wiemy, że w sieci można powiedzieć wszystko i brakuje nam troszkę odwagi – odwagi, którą miał Jan Paweł II, że nie bał się mówić o wierze, przyznawać do wiary. Musimy dzisiaj brać wzór z Jana Pawła, by odważnie mówić o wierze, że Bóg działa w naszym życiu” – apelował kustosz.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę internetową powstającego Sanktuarium: http://www.jp2.waw.pl/

back to top