Mariusz Chrapiński: Rosja załatwiła sobie łatwą grupę

Mariusz Chrapiński: Rosja załatwiła sobie łatwą grupę

„Rosja poprzez «ciepłe kulki» załatwiła sobie taką grupę, która nie była zbyt dużym wyzwaniem. Uważam, że pomaga się gospodarzom» – stwierdził Mariusz Chrapiński. Bloger i publicysta w poranku „Siódma 9” ocenił, że Mundial nie powinien odbyć się w tym kraju. W przekonaniu gościa Jarosława Wydry jest to coś więcej niż pogląd.

Mariusz Chrapiński ocenił, że futbol się zdemokrtatyzował.

„Obserwujemy to już na etapie grupowym, już tam są niespodzianki” – powiedział ekspert i wskazał, że Anglia tym razem może zajść daleko.

„Mają pokolenie piłkarzy, dobrego trenera. Postawili na młodych, zespół, który bardziej się rozumie niż jest zespołem gwiazd”.

Gość poranka odniósł się także do rezygnacji Adama Nawałki z funkcji selekcjonera polskiej reprezentacji.

„Myślę, że trener Nawałka decyzję o odejściu podjął jeszcze przed Mundialem. Tego nie ogłosił oficjalnie, ale to miało być zwieńczenie jego pracy. Najbardziej się rozczarował Piotrem Zielińskim. Wszyscy liczyliśmy na tego zawodnika. Gra na wysokim poziomie w silnej lidze, a kolejny turniej przechodzi obok niego. Personalia i ustawienie powodują, że środek pola był słaby i Piotr Zieliński jest jednym z winowajców. Nie sprawdził się”.

back to top