Adam Zieliński: Mecenas Stachura był jednym z pomysłodawców nabywania roszczeń i przejmowania nieruchomości na kuratora

Adam Zieliński: Mecenas Stachura był jednym z pomysłodawców nabywania roszczeń i przejmowania nieruchomości na kuratora

 Komisja Weryfikacyjna wzięła pod lupę adresy, które łączy osoba Jana Stachury, mecenasa specjalizującego się w reprywatyzacji warszawskiej. Na swojej stronie internetowej Jan Stachura prezentuje długą listę nieruchomości odzyskanych w drodze reprywatyzacji.

„Zajmujemy się dziesiątkami adresów” - mówił w poranku „Siódma 9” członek Komisji Weryfikacyjnej Adam Zieliński (Kukiz'15). Wczoraj komisja podjęła decyzje dotyczące dwóch adresów – kamienic przy Krakowskim Przedmieściu i przy ulicy Senatorskiej.

„W obydwu przypadkach komisja uchyliła decyzje Miasta” – tłumaczył Zieliński. Oznacza to, że kamienice nie zostaną przekazane w prywatne ręce. Klienci mecenasa Stachury nabyli roszczenia do tych nieruchomości za 100 000 zł. Zieliński zwrócił uwagę, że wartość nieruchomości tych budynków to dziesiątki milionów złotych.

„To klasyczne modus operandi mecenasa Stachury, który był jednym z pomysłodawców nabywania roszczeń i przejmowania nieruchomości na kuratora” – wskazał Zieliński.

Zupełnie obce osoby kupowały za ułamek wartości roszczenia do nieruchomości, a następnie przejmowały budynki warte miliony złotych.

30 lipca Jan Stachura ma się stawić przed Komisją Weryfikacyjną w ramach przesłuchania ogólnego. „Mecenas został skutecznie wezwany, z dużym wyprzedzeniem” – tłumaczył Adam Zieliński. 30 lipca zeznawać będą także kupcy roszczeń współpracujący z mecenasem Stachurą. Istnieją podejrzenia, że osoby te występują w sprawach jako słupy.

Adam Zieliński był pytany przez Piotra Otrębskiego także o decyzje Kukiz'15 dotyczące kandydata na prezydenta Warszawy. Gość poranka zdradził, że decyzja w tej sprawie może zapaść, jak tylko premier Mateusz Morawiecki ogłosi termin wyborów samorządowych. Najpoważniejszym kandydatem Kukiz'15 jest wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA