Paweł Chorąży: Program „Dostępność Plus” trafi praktycznie do każdego z nas

Paweł Chorąży: Program „Dostępność Plus” trafi praktycznie do każdego z nas

„Program «Dostępność Plus» trafi praktycznie do każdego z nas, albo przez całe życie, jeśli jesteśmy osobą z niepełnosprawnością trwałą, albo przez jakiś okres naszego życia, jeśli np. jesteśmy lub będziemy rodzicem poruszającym się z wózkiem dziecięcym, złamiemy sobie nogę lub spotkają nas inne trudności lub czasowe unieruchomienia lub zaburzenia zdolności percepcyjnych” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Paweł Chorąży, wiceminister inwestycji i rozwoju.

„Polska to archipelag wysepek dostępności, które w żaden sposób się nie łącza, (...) gdzie dostępny budynek łączy się z niedostępną ulicą. (…) Program «Dostępność Plus» powinien to zmienić. Program przewiduje wydatkowanie 23 miliardów euro do 2025 roku w bardzo dużej liczbie obszarów” – mówił wiceszef resortu inwestycji i rozwoju.

„«Dostępność Plus» to wspólny wysiłek nie tylko rządu i samorządów, ale całego społeczeństwa. Dlatego powstało partnerstwo na rzecz dostępności, do którego mogą przystąpić wszystkie zainteresowane podmioty” – zwracał uwagę gość Marcina Fijołka.

Zachęcamy do osłuchania całej rozmowy.

back to top