Karol Karski: Po 3 latach prezydentury wystawiam Andrzejowi Dudzie szóstkę, po koleżeńsku

Karol Karski: Po 3 latach prezydentury wystawiam Andrzejowi Dudzie szóstkę, po koleżeńsku

„[Wystawiam prezydentowi po trzech latach jego prezydentury] szóstkę [w skali szkolnej od 1 do 6]. Tak po koleżeńsku. Dopingowałem mu wtedy, kiedy kandydował na urząd prezydenta. To są bardzo duże wyzwania, więc potrafił się doskonale odnaleźć w tej sytuacji. Oczywiście każdy z nas nieco inaczej niektóre sprawy rozwiązywał. W skali tych wyzwań trzeba przyznać, że zrobił bardzo wiele dobrego i jeszcze bardzo wiele przed nim” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” prof. Karol Karski, eurodeputowany z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Gość Anny Skiepko komentował przebieg 3 lat prezydentury i oceniał decyzje głowy państwa, m.in. dot. ustawy degradacyjnej: „Uważam, że ludzi nie powinno się ścigać po śmierci” – mówił profesor Karski. Odniósł się również do ostatnich wydarzeń związanych z planowanym referendum: „Pochodzimy z ogromnym szacunkiem do merytorycznej warstwy tego referendum konsultacyjnego. (…) Rozbiło się o kwestię daty”

„Zapraszamy wszystkich [do wspólnego świętowania Święta Niepodległości]. Kto zapiekłym ludziom zabroni we własnym gronie siedzieć i cedzić przez zaciśnięte usta «PiS, PiS, PiS». Cały czas wyciągamy rękę do opozycji, chcemy, aby ta opozycja wspólnie tworzyła zmiany w Polsce” – mówił o zbliżających się obchodach setnej rocznicy odzyskania niepodległości eurodeputowany.

W rozmowie gość poranka odniósł się również do kwestii o zatrzymaniu mężczyzny, który założył koszulkę z napisem „konstytucja” na pomnik Lecha Kaczyńskiego oraz propozycji posła Żalka dot. zmiany słów hymnu.

back to top