Piotr Witwicki o partyjnych zmaganiach przed wyborami samorządowymi

Piotr Witwicki o partyjnych zmaganiach przed wyborami samorządowymi

„Jakoś nie wstrząsnęły mnie weekendowe konwencje, one pokazały kilka podstawowych rzeczy, tzn. że PO konstruuje swój przekaz tak, aby nikogo nie urazić, nikomu nie podpaść. Zwracam uwagę na dość udaną konwencję PSL, gdzie Władysław Kosiniak-Kamysz był człowiekiem, który wystąpił z taką prawdziwą werwą, można to odnotować, ma nóż na gardle. PiS dość mocno wzięło się za Polskie Stronnictwo Ludowe, w związku z tym oni czują, że odbywa się prawdziwa walka. Jeśli chodzi o PiS to chyba dalej robi swoje, co jakoś tam wychodzi. SLD koncentruje się na swoim elektoracie, który, jak się ostatnio okazało, nie jest taki najmniejszy” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Piotr Witwicki z Polsat News.

Dziennikarz komentował też postawę Roberta Biedronia: „Część polityków Prawa i Sprawiedliwości boi się Roberta Biedronia, bo nie patrzą wcale na konkretne wypowiedzi, a na zasięgi w Internecie. Potrafi świetnie zmobilizować swoich wyborców, zbudował sobie grupę. Idzie własną drogą, były rozmowy z PO – nic z nich nie wyszło. Robertowi Biedroniowi chodzi o co innego niż Grzegorzowi Schetynie” – mówił.

Gość Anny Skiepko odniósł się także do sytuacji w ugrupowaniu Kukiz’15: „Pół klubu Kukiz’15 się rozeszło, z Pawłem Kukizem jest pewien problem, dlatego że jest bardzo wdzięczną postacią do pokazywania w mediach, ale jest też bardzo ciężko go zaprosić, on prowadzi normalne życie koncertowe”.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top