Karol Gac: Brakuje debaty i planu, w którym kierunku ma iść polski rynek pracy

Karol Gac: Brakuje debaty i planu, w którym kierunku ma iść polski rynek pracy

„Nastroje są umiejętnie podkręcane przez środowiska narodowe, które straszą napływem fali imigrantów, w domyśle muzułmańskich, a w domyśle niezweryfikowanych osób, do tego nakłada się tekst Dziennika Gazety Prawnej o tym, że rząd zamierza nieco szerzej otworzyć rynek dla Filipińczyków i ma podpisać specjalną dwustronną umowę. Niewątpliwie debaty brakuje, nerwowe reakcje niektórych przedstawicieli partii rządzącej – trudno się dziwić po dość nieprzemyślanych wypowiedziach ministrów czy wiceministrów, jak wiceministra Chorążego. (…) Brakuje też planu, w którym kierunku ma iść rynek pracy, jak zagospodarować ewentualnych imigrantów” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Karol Gac, redaktor portalu „Do Rzeczy”.

„W ZUS składki odprowadza blisko 400 tys. Ukraińców. To jest ok. ¼ wszystkich obywateli Ukrainy przebywających w Polsce. Debaty nie unikniemy i dobrze, by ona w końcu się zaczęła” – podkreślał Gac.

W przeglądzie prasowym gość poranka odniósł się m.in. do głosowaniem nad Węgrami ws. rozpoczęcia procedury z artykułu siódmego, wyposażenia straży marszałkowskiej w psy, kuluarów odejścia rzecznika prezydenta Dudy oraz działalności organizacji obrony życia.

 


Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top