Piotr Apel: Nie może być systemowego zapełniania polskiego rynku w sposób nieodpowiedzialny

Piotr Apel: Nie może być systemowego zapełniania polskiego rynku w sposób nieodpowiedzialny

„Trzeba zachować daleko idącą ostrożność. Nie może być systemowego zapełniania polskiego rynku w sposób nieodpowiedzialny. Mamy migrację zarobkową z Ukrainy, która nas powinna cieszyć, bo to rzeczywiście buduje nasz PKB, ale są też pomysły, by sprowadzać obywateli z Bangladeszu, co nie daje nam gwarancji stabilnej sytuacji narodowościowo-kulturowej w Polsce. To wszystko musi być mocno wyważone” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Piotr Apel, poseł ugrupowania Kukiz’15.

„Jeśli to ma być emigracja za nie zapracowanym chlebem, a chlebem od państwa, to trudno być tego zwolennikiem” – podkreślał gość Anny Skiepko.

Gość poranka mówił też o kwestii sądownictwa: „Prezydent, jeśli chce przenieść sędziego w stan spoczynku, to powinien dać oświadczenie. (…) Wydaje mi się, że to próba zostawienia sobie furtki w razie czego. (…) Polacy muszą być zniesmaczeni tym absolutnie niskim poziomem reformy. (…) Mamy sytuację personalnych kłótni, zamiast prawdziwych reform, które cokolwiek by zmieniły. My stajemy po stronie obywateli”

Poseł Apel komentował też debatę nt. Węgier: „Debata w sprawie Węgier jest istotna z polskiego punktu widzenia. (…) Na ten moment najważniejsza dla polskich eurodeputowanych powinna być kwestia ACTA2”.

Polityk odniósł się także działań Kukiz’15 w związku ze zbliżającymi się wyborami samorządowymi: „W przeciwieństwie do dwóch największych ugrupowań nie wzięliśmy milionów, może i lepiej, bo mamy szansę przekonywać wyborców merytorycznie. (…) 22 września będzie konwencja warszawska, 6 października łódzka konwencja Kukiz’15” – mówił poseł. „Sojusznikiem może być dla nas każdy, kto będzie chciał zrealizować nasze postulaty” – podkreślał.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top