Jacek Ozdoba: Cenię burmistrza Guziała, ale nie oceniam jego poglądów, które wybiegają ponad samorząd

Jacek Ozdoba: Cenię burmistrza Guziała, ale nie oceniam jego poglądów, które wybiegają ponad samorząd

„To jest zaprezentowanie pewnej koncepcji w Warszawie, czyli wszystkie ręce na pokład, ale nie jest tak, że nie ma pewnej selekcji. (…) Pan Piotr Guział jest bardzo doświadczonym samorządowcem (…) Moim zdaniem jest w czołówce najlepszych samorządowców w Warszawie, jeśli chodzi o zarządzanie na poziomie samorządowym. (…) Cenię pana burmistrza Guziała. Nie oceniam jego poglądów, które wybiegają ponad samorząd” – mówił w poranku „Siódma 9” Jacek Ozdoba, rzecznik prasowy sztabu wyborczego ministra Patryka Jakiego. W rozmowie z Piotrem Otrębskim odniósł się do współpracy ministra Jakiego z Piotrem Guziałem.

Jak zaznaczył, różnice ideologiczne nie mają wpływu na jakość współpracy i nie powinny dzielić na poziomie spraw samorządowych.

„W sprawach samorządu nie ma powodu, abyśmy się różnili, ponieważ Warszawa jest jedna i Warszawa samorządowa nie potrzebuje żadnego dużego sporu. Miejscem na spór ideologiczny jest Parlament, a samorząd jest zupełnie czymś innym”.

Odniósł się także do odbudowy Pałacu Saskiego. „Uważam, że Pałac Saski powinien służyć warszawiakom. (…) Mógłby spełniać jakąś funkcję kulturalną” – powiedział Ozdoba.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA