Agnieszka Łesiuk-Krajewska: Projekt „BohaterON w twojej szkole” cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Agnieszka Łesiuk-Krajewska: Projekt „BohaterON w twojej szkole” cieszy się ogromnym zainteresowaniem

„Myślę, że każdy nauczyciel i uczniowie będą dumni, że wzięli udział w tym projekcie. Cieszy się on olbrzymim zainteresowaniem. Nie nadążamy z pakowaniem paczek” – mówiła w poranku „Siódma 9” Agnieszka Łesiuk-Krajewska, koordynator akcji „BohaterON. Włącz historię”. W rozmowie z Anną Skiepko przybliżyła projekt „BohaterON w twojej szkole”.

Jak czytamy na stronie akcji: „«BohaterON w twojej szkole» to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej. Podjęte działania są odpowiedzią na ogromny sukces dwóch edycji projektu «BohaterON – włącz historię!», a w szczególności reakcją na rosnące zainteresowanie prowadzonymi w ramach akcji działaniami edukacyjnymi”.

Akcja zakłada także nagrody dla uczestników:

„Tym najbardziej zaangażowanym szkołom będziemy organizować spotkania ze świadkami historii. Szkoły muszą się trochę wykazać. To nie jest tak, że zadzwonią do nas i od razu organizujemy spotkanie. Najpierw przechodzą drogę projektową, organizują miniprojekty i wtedy jako nagrodę dla takiej szkoły organizujemy tego typu spotkania” – tłumaczyła Łesiuk-Krajewska.

„Możemy się pochwalić, że w ubiegłym roku nauczyciele stworzyli blisko 200 takich miniprojektów. I myśleliśmy, że dla zakończenia [projektu po prostu zrobią coś, żeby mieć zaświadczenie, że taki projekt zrealizowali. Ale te projekty przerosły nasze najśmielsze oczekiwania (…) Kreatywność młodych ludzi, jeśli ją pobudzimy, pokażemy, jakich narzędzi mogą używać, nie zna granic” – podkreśliła.

Jakie jest zainteresowanie w tym roku wysyłaniem kartek do Powstańców?

„Bardzo duże. Do niektórych punktów dystrybucji na stacje Orlen musieliśmy dosyłać kartki i to w bardzo dużych ilościach, bo szybko zniknęły. Do nas listonosz już sam nie przychodzi. Musimy jeździć na pocztę autem i odbierać te worki, kartony z kartkami i z listami” – opowiadała.

Więcej informacji można znaleźć na stronie bohateronwtwojejszkole.pl.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA