S. Jolanta Glapka: Panu Bogu chodzi o to, żeby każdy był szczęśliwy

S. Jolanta Glapka: Panu Bogu chodzi o to, żeby każdy był szczęśliwy

 „Myślę, że [wypełnienie powołania] to też spełnienie marzenia Boga, które Bóg składa w serach ludzkich. To jest też Jego pragnienie, żeby człowiek się spełniał, żeby każdy był szczęśliwy. Bo o to Panu Bogu chodzi, żeby każdy był szczęśliwy” – mówiła w poranku „Siódma 9” s. Jolanta Glapka, psycholog i terapeuta, prezes fundacji Pasja Życia i jedna z bohaterek książki „Drogi do szczęścia” Marzeny Juraczko (Wydawnictwo Bernardinum). W rozmowie z Anną Skiepko opowiedziała o swojej drodze do rozeznania powołania, spotkaniu z Matką Teresą z Kalkuty i swoich pasjach.

 „Ja jestem bardzo szczęśliwa. Nie mogę się nadziwić, jak to się stało, że ja w ogóle jestem w tym zgromadzeniu. Zadziwiam się tym już tyle lat, jak to się stało. I Bogu dzięki, że ja się zorientowałam – lepiej późno niż wcale” – opowiadała siostra, która do zakonu wstąpiła, mając 33 lata.

Jak podkreśliła, życie zakonne nie oznacza rezygnacji ze swoich pasji.

„Ja jestem w takim cudownym zgromadzeniu – jedynym, w którym prawdopodobnie bym się znalazła i dlatego jestem – Serca Bożego (…), w którym zachęca się do tego, żeby ludzie mieli pasje. Ja pracuję z ludźmi uzależnionymi i prowadzę też taką fundację, gdzie rozbudzamy te pasje i ta fundacja się nazywa Pasja Życia, więc myślę, że to jest też jakaś kontynuacja tego, co jest we mnie, Pan Bóg mnie też do tego powołał, żeby innym pomagać rozwijać pasje”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA