Ks. Mateusz Kielarski: Modląc się na różańcu, włączamy Jezusa w tajemnice naszego życia

Ks. Mateusz Kielarski: Modląc się na różańcu, włączamy Jezusa w tajemnice naszego życia

„Modlitwa różańcowa jest takim momentem zatopienia się w życie Jezusa. To, że przechodzimy w różańcu przez tajemnice, to jest coś szczególnego dla nas, chrześcijan. Każdy z nas ma swoje tajemnice, i te małe, i te duże, i kiedy łączymy je razem z tajemnicami życia Jezusa, widzimy, że to rozważanie tajemnic jest wpisane również w nasze życie. Wydaje mi się, że to jest szczególny moment, kiedy wieczorami zatapiamy cały nasz dzień w życiu Jezusa i widzimy, że On z nami również w naszych tajemnicach jest, przechodzi z nami przez to życie” – mówił w poranku „Siódma 9” ks. Mateusz Kielarski z parafii Opatrzności Bożej w Warszawie-Wilanowie. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem powiedział, jak owocnie przeżyć miesiąc różańcowy, który właśnie zaczynamy.

Zwrócił uwagę, że modlitwa różańcowa wcale nie jest łatwa.

„Tak naprawdę modlitwa różańcowa jest modlitwą trzytorową, która jest trudna. Po pierwsze naszymi ustami odmawiamy modlitwę «Zdrowaś Maryjo», «Ojcze nas», «Chwała Ojcu» – to jest pierwszy tor tej modlitwy. Drugi to rozważanie tej tajemnicy z życia Jezusa. Trzeci to jest intencja, w której się modlę. W modlitwie różańcowej tak naprawdę cała rzecz polega na tym, żeby te trzy czynności modlitewne ze sobą połączyć, więc to nie jest takie łatwe”.

„Potrzeba do tego skupienia i świadomości spotkania z Bogiem. To nie jest tylko odklepanie ileś razy «Zdrowaś Maryjo» i [myślenia] «coś z tego będę miał». Tylko przede wszystkim to polega na tym, że ja chcę rozważać te tajemnice, chcę modlić się w konkretnych intencjach i chcę się spotkać z Bogiem właśnie w tym różańcu, w tej modlitwie” – tłumaczył ks. Kielarski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA