Ryszard Czarnecki: W tej chwili pracujemy nad własną formacją w PE, której rdzeniem będzie PiS

Ryszard Czarnecki: W tej chwili pracujemy nad własną formacją w PE, której rdzeniem będzie PiS

„Największym urokiem alternatywy w polityce jest to, że ona jest, więc my w tej chwili pracujemy, byśmy mieli własną formację, której rdzeniem będzie Prawo i Sprawiedliwość, stąd wejście w ostatnim czasie do naszej frakcji, do naszej grupy politycznej Szwedzkich Demokratów, a więc tego czarnego konia w ostatnich wyborach Królestwie Szwecji. Mamy także bardzo dobrą relację z obydwiema partiami, które w tej chwili rządzą Włochami. Myślę, że ta nowa formacja, jeśli pójdzie w tym właśnie kierunku, będzie wystarczająco mocno, by bronić polskich interesów” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Ryszard Czarnecki, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.

„Na pewno nastąpi zmiana geografii politycznej w Europie. Może mniej w Komisji Europejskiej, która jest wybierana poprzez rządy, a jeszcze w części krajów nie nastąpiły wybory, w związku z tym rządy liberalne, lewicowe czy chadeckie tworzące ten establishment europejski, będą wybierać komisarzy bez nacisku wyborczego. (…) Europarlament będzie kompletnie inny (…), pojawią się przedstawiciele sił eurorealistycznych, eurosceptycznych” – oceniał Czarnecki.

„PO rządzi Warszawą 12 lat, morze krzywdy ludzkiej jest faktem, zabawne są zapowiedzi Trzaskowskiego , który powtarza jak mantrę niektóre przyrzeczenia i obietnice wyborcze Hanny Gronkiewicz-Waltz sprzed 12 lub 8 lat” – odniósł się do kampanii samorządowej w Warszawie gość Karola Gaca.

Gość poranka odniósł się również do sprawy taśm z restauracji „Sowa i Przyjaciele”: „Premier jedynie przeklął. (…) Mateusz Morawiecki i formacja PiS naruszyła interesy zarówno różnych mafii wewnątrz Polski, ja na to patrzę też z perspektywy brukselskiej: myśmy naruszyli interesy wielu krajów, które dotychczas traktowały naszą ojczyznę jak dojną krowę. (…) Realne źródło ataków na Polskę to nie jest kwestia zmian w Trybunale Konstytucyjnym, przyczyną było, że myśmy zachwiali pewną europejską równowagę, która polegała na tym, że nowa Unia mają pracować na rzecz starej Unii”.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy, w której Ryszard Czarnecki mówił także m.in. o wystąpieniu prezydenta Romana Smogorzewskiego oraz ocenił sukces polskich siatkarzy na Mistrzostwach Świata.

back to top