Mateusz Kosiński: Kampania Patryka Jakiego to polityczny majstersztyk

Mateusz Kosiński: Kampania Patryka Jakiego to polityczny majstersztyk

„Kampania Patryka Jakiego w mojej ocenie jest majstersztykiem politycznym. Nie pamiętam tak spektakularnej kampanii robionej w takim nowoczesnym stylu. To niedawne podświetlanie kamienic – wizualnie jest to bardzo dobre i widać, że PiS prowadzi w tym momencie najnowocześniejsze kampanie” – mówił w poranku „Siódma 9” Mateusz Kosiński („Tygodnik Solidarność”, portal Tysol.pl). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem skomentował kampanię samorządową.

„Podkreśliłbym przede wszystkim dużą rolę tych młodych kandydatów na prezydentów miasta. Do są pierwsze wybory, kiedy Jarosław Kaczyński tak bardzo postawił na młodych i oni chyba się sprawdzają. Nawet jeśli przegrają, to wykreują swoje nazwiska, pokażą charaktery, temperamenty polityczne” – zaznaczył redaktor.

Odniósł się także do afery taśmowej.

„Przeszłość Mateusza Morawieckiego nie była dla nikogo tajemnicą. On początkowo był dosyć chłodno przyjmowany, również przez ten aparat partyjny. (…) Premierowi dotarcie do tego najtwardszego elektoratu, do aparatu partyjnego zajęło kilkanaście miesięcy. Ale on dzisiaj raczej kojarzy się jako taki trybun ludowy, jako człowiek, który mocno promuje programy socjalne, anie jako bankster” – mówił Kosiński.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top