Mateusz Maranowski: Pomysły z zagranicznymi wyjazdami Patryka Jakiego są trochę absurdalne

Mateusz Maranowski: Pomysły z zagranicznymi wyjazdami Patryka Jakiego są trochę absurdalne

„Te pomysły Patryka Jakiego są trochę absurdalne, by jeździć do Madrytu i pokazywać: «Patrzcie, tu 50 km metra możemy zbudować w jedną kadencję, a Hanna Gronkiewicz-Waltz zbudowała 9 kilometrów». To jakieś dziwaczne pomysły” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Mateusz Maranowski, redaktor Polskiego Radia 24 i telewizji wPolsce.pl.

Maranowski komentował także posunięcia opozycji w trwającej kampanii samorządowej: „Od dłuższego czasu widzę na transparentach KOD-u czy innych dziwacznych organizacji proplatformerskich hasła pod tytułem «zdradzieckie mordy», «my jesteśmy gorszym sortem» – oczywiście są to cytaty z Kaczyńskiego, wtedy to jest skandal, jest to oburzające, że prezes partii rządzącej może wypowiadać takie słowa. Tymczasem szef partii opozycyjnej wygłasza dokładnie z równym natężeniem i napięciem obraźliwe słowa w kierunku Prawa i Sprawiedliwości i z tym się nic nie będzie działo. Nikt sobie nie będzie pisał na koszulkach «pisowska szarańcza», nikt nie będzie robił z tego wielkiego larum. Gazeta Wyborcza ani TVN nie zrobią z tego artykułu i nie będą o tym trąbiły na belkach”.

Gość Karola Gaca podsumował także „Debatę warszawską” prowadzoną przez trzy stacje telewizyjne: „Ciężko to nazwać debatą, bo formuła tego była kompletnie żenująca, każdy miał po 45 sekund. Co można zaprezentować w 45 sekund? Właściwie każdy kto potrafi wypowiedzieć dwa albo trzy zdania, mógłby wziąć udział w tej debacie. Tak naprawdę nie mieszkając w Warszawie, mógłby odpowiedzieć na te pytania śpiewająco. Pytania zadawane przez dziennikarzy tych trzech stacji były na poziomie takiej ogólności, nie było najmniejszego problemu, by ktokolwiek odpowiedział na te pytania, ale kogo interesuje to, czy będzie organizowana parada równości” – stwierdził Mateusz Maranowski.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA