Magdalena Piórek o akcji misyjnej „Twoja pomoc – moja przyszłość”

Magdalena Piórek o akcji misyjnej „Twoja pomoc – moja przyszłość”

„«Twoja pomoc – moja przyszłość» to akcja, która jest organizowana przez Salezjański Ośrodek Misyjny w Warszawie i Salezjański Wolontariat Misyjny w Krakowie. Dwa ośrodki salezjańskie połączyły się, żeby w Tygodniu Misyjnym pokazać w Polsce, że misje zmieniają trochę swój charakter. W tym roku pomagamy młodym salezjanom w Tanzanii, którzy uczą się filozofii i pomagają tamtejszym dzieciom i młodzieży. Chcemy im zapewnić środki na tę pomoc” – mówiła w poranku „Siódma 9” Magdalena Piórek z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego. W rozmowie z Karolem Gacem opowiedziała o kampanii „Twoja pomoc – moja przyszłość”.

„W Polsce chcemy pokazać, że młodzi salezjanie, którzy kiedyś otrzymali pomoc od salezjanów, teraz tę pomoc przekazują dalej. W Afryce wiele dzieci ma marzenie, żeby być krawcową, żeby zdobyć konkretny zwód, bo to tak naprawdę daje im nadzieję na przyszłość. Ich marzenia są bardzo konkretne. Jednym z takich marzeń u chłopców to jest właśnie bycie salezjaninem i żeby zostać salezjaninem muszą przejść cały proces formacji, co też nie jest takie łatwe, bo muszą przede wszystkim skończyć szkołę podstawową, a w wielu krajach afrykańskich, misyjnych ta szkoła jest płatna. My pomagamy dzieciom skończyć edukację (…) W ten sposób zaczyna się dla nich realna pomoc, bo one później idą do szkół zawodowych, czasami na uniwersytet, a czasami niektórzy do seminarium” – opowiadała.

Odniosła się także do własnego doświadczenia misyjnego:

„Warto pojechać na misje, bardzo polecam. Ale nie każdy może sobie na to pozwolić, nie każdy będzie dopuszczony do tego wyjazdu, bo trzeba mieć pewne predyspozycje. Czasami jeżeli osoba nie wytrzyma psychicznie, widząc tamto cierpienie, tak naprawdę bardziej zaszkodzi sobie. Ale większość wolontariuszy, w tym ja, jak wracamy z misji, zaczynamy dostrzegać, że nie kariera zawodowa, nie to, co osiągamy materialnie, jest ważne, ale to, czy żyjemy tu i teraz, czy żyjemy dla Pana Boga, dla drugiego człowieka, czy jesteśmy w tym szczęśliwi, radośni” – podkreśliła.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA