Spektakularny sposób na uczczenie 100-lecia niepodległej Polski

Spektakularny sposób na uczczenie 100-lecia niepodległej Polski

100 dla Niepodległej, czyli 100 pompek zrobionych przez co najmniej 100 osób w 100 sekund. To akcja, która wpisuje się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. O tym sportowo-patriotycznym wydarzeniu mówił w czwartkowym poranku „Siódma 9” Krzysztof Filarski z Fundacji 100 dla Niepodległej. W rozmowie z Jarosławem Wydrą mówił o symbolice akcji.

„To wydarzenie nietypowe. Wiemy, że jak dotąd nikt w tak dużej grupie ludzi nie zrobił stu pompek. Pomysł wpisuje się w trend sportowy, ale mocno wpisuje się w symbolikę setki, w to, że już 100 lat mamy swój niepodległy kraj”.

Gość poranka „Siódma 9” podkreślił, że udział w wydarzeniu jest wymagającym i spektakularnym sposobem na uczczenie 100-lecia odzyskania niepodległości.

„100 pompek to bardzo dużo. Ja to porównuję do maratonu. Sam przebiegłem ich siedem oraz dużo różnych ekstremalnych biegów. Żeby się przygotować do 100 pompek, trzeba było zacząć intensywnie ćwiczyć co najmniej miesiąc, dwa temu. Jest ryzyko, że ktoś nie osiągnie tego sukcesu i nie dostanie medalu”.

Krzysztof Filarski zaznaczył, że uczestnicy wydarzenia podchodzą bardzo poważnie do udziału w wyzwaniu.

„Mamy kontakt z osobami, które zgłosiły się, by podjąć wyzwanie zrobienia 100 pompek. Widzę, że oni to przeżywają, że jest to dla nich aspekt patriotyczny. Przyjeżdżają z całego kraju”.

„100 pompek na 100 lat niepodległości” odbędzie się w niedzielę 11 listopada na Rynku Nowego Miasta w Warszawie. Szczegółowy program: 8:00 – rejestracja uczestników, 8:30 – rozgrzewka, 8:50 – okolicznościowe wystąpienie i mowa motywacyjna, 9:00 – bicie rekordu, 9:15 – podsumowanie wyników, 9:30 – rozdanie nagród, 9:50 – zakończenie.

Cała rozmowa do wysłuchania poniżej.

back to top