Jan Klawiter: Gronkiewicz-Waltz pokazała nie tylko swoją ignorancję, ale też postawę, która walczy z tradycjami historycznymi w Polsce

Jan Klawiter: Gronkiewicz-Waltz pokazała nie tylko swoją ignorancję, ale też postawę, która walczy z tradycjami historycznymi w Polsce

„Hanna Gronkiewicz-Waltz pokazała nie tylko swoją ignorancję, ale postawę, która walczy z tradycjami historycznymi w Polsce. Myślę, że Pan Bóg pozwolił to wykorzystać do lepszego dobra, bo teraz ta manifestacja najprawdopodobniej będzie powszechna i liczę na to, że to się obróci na dobro. Niestety, my, Polacy, nie potrafiliśmy zadbać o to, by przynajmniej rok wcześniej przygotować tę manifestację. Ubolewam nad tym, że pan prezydent nie zaprosił wcześniej narodowców do rozmowy i ten marsz powinien być już dawno przygotowany w każdym calu” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta" Jan Klawiter, poseł niezrzeszony z Prawicy Rzeczypospolitej. 

„Nie wierzę pani Hannie Gronkiewicz-Waltz, ma złą wolę, próbuje zrzucić odpowiedzialność za rozwiązanie tego Marszu na siły zewnętrzne, podczas gdy to ona podjęła taką decyzję” – komentował polityk.

„Jesteśmy w stadium wojny de facto i będziemy przedstawiani jako faszyści, którzy maszerują. Taka jest narracja, bo nie ma współpracy np. w Polsce między głównymi siłami na rynku politycznymi nie ma chęci do porozumienia. (…) Muszę PiS wrzucić do ogródka dużą odpowiedzialność, bo partia, która rządzi i ma oczywistą przewagę w parlamencie nie musi się uciekać do przepychanek słownych. Może po prostu punktować i merytorycznie działać” – stwierdził gość Jarosława Wydry.

„Gdybym ja rządził, to nie wprowadzałbym tego dnia wolnego w tym czasie. Był na to czas rok temu, pół roku temu. Służby prezydenta i komitet organizacyjny, który się tam utworzył, nie stanął na wysokości zadania” – oceniał decyzję o ustanowieniu 12 listopada dniem wolnym Klawiter.

Poseł odniósł się również do projektu ustawy ograniczenia stosowania metody in vitro wyłącznie dla małżeństw.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top