Paweł Badzio: Prace komisji śledczej ds. VAT ukazują nam źle działające państwo

Paweł Badzio: Prace komisji śledczej ds. VAT ukazują nam źle działające państwo

„Ukazuje się nam państwo źle działające – działające źle systemowo, ale też podejmowane tam są zupełnie indywidualnie decyzje” – powiedział w poranku „Siódma 9” Paweł Badzio („Gazeta Obywatelska”). W rozmowie z Jarosławem Wydrą skomentował prace komisji śledczej ds. VAT i ostatnie przesłuchania.

„Zachęcam do tego, żeby sięgnąć jeszcze do tego stenogramu lub tekstów dziennikarskich na ten temat, dlatego że tam ukazał się pewien świat podejmowania decyzji i to w sytuacji pewnego zagrożenia dla państwa, który naprawdę nie jest do zaakceptowania. Inaczej to wszystko działało niż – jak sądzę – myśleliśmy, tzn. nie tak podejmuje się decyzje w administracji państwowej, rządowej” – zaznaczył redaktor.

Odniósł się także do nowelizacji przepisów o Sądzie Najwyższym.

„Jest to kolejny etap w pewnym sporze prawnym. Oczywiście musimy realizować to postanowienie TSUE o środki zabezpieczające i ze względu na kary, i ze względu na to, że my – jak sądzę – pryzmujemy pewną normę cywilizacyjną, żeby ten spór toczył się wśród tych norm. Zarzuty opozycji są chyba bezpodstawne”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA