Łukasz Rzepecki: PiS myśli, że pozjadało wszystkie rozumy

Łukasz Rzepecki: PiS myśli, że pozjadało wszystkie rozumy

„PiS w ostatnim czasie doznało pewnej zadyszki w realizowaniu swojego programu, ale także i współpracy z innymi ugrupowaniami politycznymi. Mamy do czynienia z brakiem dialogu w polskim parlamencie. Jako Kukiz’15 jesteśmy ugrupowaniem merytorycznym, które ma na celu dokonać takich zmian systemowych, które będą korzystne dla obywateli. Nie jesteśmy opozycją totalną. Chcemy dla naszych obywateli jak najlepiej i co chwila składamy projekty ustaw. Niestety PiS nie chce słuchać dobrych rad i myśli, że pozjadało wszystkie rozumy” – powiedział w poranku „Siódma 9” poseł Kukiz’15 Łukasz Rzepecki.

Poseł Kukiz’15 ocenił, że PiS nie słucha rad opozycji merytorycznej, co jest niekorzystne dla jakości polskiego parlamentu i obywateli. „Są oczywiście pozytywne rzeczy, jak choćby uszczelnienie podatku VAT. To sukces PiS, że te pieniądze trafiają do budżetu, a nie się gdzieś rozchodzą, jak za rządów PO-PSL” – mówił.

Rzepecki skrytykował też zachowanie polityków PO i Nowoczesnej, którzy „potrafią tylko krzyczeć”. „W 2015 roku PiS zapewniało, że kiedy dojdzie do władzy, to niezwłocznie obniży VAT z 23 proc. do 22 proc. PiS mówiło, że nie będzie szło śladami PO, ale niestety było głosowanie i utrzymano stawkę 23 proc. Co zrobiła PO i Nowoczesna? Wyciągnęli karty do głosowania, myśląc, że uda się zerwać głosowanie. Jako jedyni byliśmy przeciw, a PO i Nowoczesna potrafi tylko krzyczeć” – wyliczał.

Poseł Kukiz’15 odniósł się też do apelu premiera Morawieckiego, który zachęcał opozycję do współpracy. Według Rzepeckiego Mateusz Morawiecki „mówi dobre słowa, ale w praktyce niewiele z tego wynika”. „Nie dziwię się, że z opozycją totalną ciężko jest rozmawiać, to wszyscy wiemy. My inaczej podchodzimy do tematu, ale często dostajemy po głowie. Ten język jest łagodzony, bo idą wybory. Po stronie PO i Nowoczesnej nie ma woli współpracy z rządem. My jesteśmy nastawieni na współpracę, ale musi ona być z dwóch stron” – dodał.

Rzepecki przyznał też, że Kukiz’15 chce być po wyborach „języczkiem u wagi”. „Widać, że scena polityczna się polaryzuje. Myślę, że opozycja będzie pod przywództwem Donalda Tuska, zwłaszcza w wyborach do parlamentu. Będą dwa bloki, a my będziemy szli jako Kukiz’15 (…) Chcemy wprowadzić w 2019 roku zmiany systemowe, które oczyszczą nasz system partyjny, wyborczy i nasz system spojrzenia” – mówił.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top