Mariusz Chrapiński: Złota Piłka dla Luki Modricia nie była zaskoczeniem

Mariusz Chrapiński: Złota Piłka dla Luki Modricia nie była zaskoczeniem

„Myślę, że to nie jest zaskoczenie. Kto ogląda trochę piłkę, kto śledzi karierę m.in. Luki Modricia, a kto szczególnie śledził ostatnie mistrzostwa świata, nie ma wątpliwości, że to był jeden z najlepszych zawodników” – mówił w poranku „Siódma 9” Mariusz Chrapiński, niezależny komentator i publicysta sportowy, komentując w rozmowie z Jarosławem Wydrą przyznanie Złotej Piłki Luce Modriciowi.

„Mieliśmy przez lata hegemonię Messiego, później Ronaldo zdominował Złotą Piłkę, ale myślę, że dzisiaj już nie było argumentów, żeby dawać komukolwiek z tych oczywiście wybitnych graczy tę nagrodę. Chorwat na to zasłużył, zapracował na to i to nie jest tylko ten rok. To są też poprzednie lata jego niezwykle równej formy i osobowości zawodnika, który wiele wnosi zarówno do Realu Madryt, jak i samej reprezentacji” – mówił publicysta.

Odniósł się także do sytuacji polskiej reprezentacji w Lidze Narodów.

„Ja na razie nie widzę żadnej pracy Jerzego Brzęczka. To nie jest moja krytyka skierowana do niego tu i teraz, że sobie nie poradzi w przyszłym roku, jednak nie widzę syndromów. Ma trochę wrażenie, że wracamy do tej naszej starej piłki, która polega na braku odpowiedzialności, czyli pozbywaniu się piłki w długich podaniach. Jednak Adam Nawałka, nawet kiedy przegrywał, próbował grać ta piłką i bardziej szanował tę grę, mówił często o organizacji gry. Ja tej organizacji gry dzisiaj nie widzę, jednak będę daleki od tego, że przeciwnicy, których mieliśmy i te wyniki, które były, w jakiś sposób od razu nas ustawiają, że mamy słabą reprezentację. A powinniśmy grać z Portugalią i z Włochami więcej niż z zespołami z niższych dywizji

Nawiązał również do losowania grupy na Euro 2020.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top