Grzegorz Osiecki: Łączenie PO i Nowoczesnej przyspieszyło, ale w nieszczęśliwym dla obu tych partii kierunku

Grzegorz Osiecki: Łączenie PO i Nowoczesnej przyspieszyło, ale w nieszczęśliwym dla obu tych partii kierunku

„Na jego miejscu [Grzegorza Schetyny] tak bardzo szeroko bym się nie uśmiechał, bo jednak rozumiem, że założenie było takie, że będzie postępowało łączenie czy raczej spajanie tych obu formacji. To przyspieszyło, ale w takim nieszczęśliwym kierunku z punktu widzenia opozycji, dlatego że doszło do podziału w Nowoczesnej” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Grzegorz Osiecki z Dziennika Gazety Prawnej.

„Jeżeli Nowoczesna łączy się już z Platformą w jednym klubie, to jej odrębność jest słabsza, pozycja negocjacyjna także. Myślę, że tu był trochę spór między polityczną strategią, a taktyką. Kamila Gasiuk-Pihowicz wyciągnęła wnioski z tego, że tak czy tak Nowoczesna jest skazana na porozumienie z Platformą, także takie organizacyjne, w związku z tym lepiej jest dać pozytywny sygnał teraz, żeby wysłać kolejny pozytywny impuls do wyborców” – zwracał uwagę gość Jarosława Wydry.

„Opozycja powinna mieć w tej chwili jedną, dosyć konsekwentną drogę, a tu jest tak, że to jest ewidentne potknięcie ze strony Nowoczesnej, elektorat będzie w tym momencie zdezorientowany” – ocenił Osiecki.

„Pytanie jaka będzie dalsza droga opozycji i w co ona się przekształci” – twierdził publicysta.

„To próba budowania w polityce aktywów" – ocenił zamiary utworzenia partii „Ruch Prawdziwa Europa" Grzegorz Osiecki. 

W przeglądzie prasowym gość poranka odniósł się m.in. do planu budowy ferm wiatrowych na Bałtyku.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy. 

back to top