Tadeusz Cymański: Zdolność koalicyjna jest w PiS w tym momencie bardzo słaba

Tadeusz Cymański: Zdolność koalicyjna jest w PiS w tym momencie bardzo słaba

„Zdolność koalicyjna jest u nas w tym momencie bardzo słaba, bo nie mamy partnera. Celem nie jest dobry wynik, zwycięstwo w sensie formalnym. Problemem i celem jest sprawowanie władzy i zmiana kraju na lepsze” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” Tadeusz Cymański, poseł Solidarnej Polski, klubu Prawa i Sprawiedliwości.

„Trzymam się starej zasady «nie ciesz się dziadku z czyjegoś upadku», bo to są problemy. Wyobrażam sobie co musi czuć Katarzyna Lubnauer w tym momencie, co czuje Petru, który zaciera rączki. To wszystko to wielkie widowisko, ale my robimy swoje, w piątek mamy bardzo ważne spotkanie, bardzo dużo się po tym spotkaniu spodziewam, jest nad czym zastanowić. Mamy jeszcze rok do wyborów parlamentarnych, stawka jest ogromna, są też różne problemy. Mamy też dokonania, zmieniliśmy bardzo dużo. Jestem pełen nadziei, że uda nam się jeszcze te nasze prace poprawić i wzmocnić” – komentował ostatnie wydarzenie w Nowoczesnej poseł Cymański.

Gość Jarosława Wydry odniósł się również do wspólnego przelotu prezydenta Andrzeja Dudy z byłym prezydentem Lechem Wałęsą: „Nasz brat – Lech, Bolek, nie Bolek, (…) jest czas Adwentu. Trzeba nastroić sprawy w kierunku wspaniałomyślności, wielkoduszności. (…) Uważam, że to jest pewnego rodzaju klasa”.

„Minister Tchórzewski ma przygotować dobry system pełnych rekompensat dla indywidualnych odbiorców, (…) chcę swoją wypowiedzią nadać tej sprawie przede wszystkim właściwy wymiar, a opozycja jedzie po całości. Co ma robić? Oni programów pozytywnych nie mają, mają program anty-PiS, bo ich spoiwem jest niechęć, a momentami nawet nienawiść, może nie wszyscy koleżanki i koleżanki z opozycji tacy są, ale myślę, że energia idzie w górę, emocje sięgają zenitu, czeka nas bardzo gorąca zima” – mówił o planowanych podwyżkach prądu polityk.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top