Katarzyna Laskowska o Dniu Katolickich Twórców i Artystów

Katarzyna Laskowska o Dniu Katolickich Twórców i Artystów

„Chcieliśmy przede wszystkim i taki był nasz zamiar, żeby zjednoczyć środowisko, żebyśmy mogli się poznać i wspólnie uwielbić Pana Boga i podziękować Mu za talenty, którymi nas obdarzył. To był pierwszy pomysł. A drugi pomysł, który poszedł zaraz za tym, że może warto zadać sobie kilka pytań. Jednym z nich jest właśnie tytułowe Quo vadis?, czyli dokąd zmierzam w swojej twórczości jako artysta, jako twórca” – mówiła w poranku „Siódma 9” Katarzyna Laskowska. W rozmowie z Karolem Gacem opowiedziała o Dniu Katolickich Twórców i Artystów pod hasłem „Quo vadis twórco?”.

Spotkanie jest organizowane w ramach szerszego projektu pod nazwą „Good stage”.

„Projekt «Good stage» został tak nazwany, żeby być dobrą sceną, jednocześnie Bożą sceną. Chcemy przygotowywać i organizować spektakle muzyczne, które w sobie będą niosły dobre wartości. Jest też swoistego rodzaju protestem przeciwko temu, co się zaczęło dziać w kulturze, przeciwko obrazoburczym spektaklom, na które nie ma w nas zgody. Chcemy po prostu przekazywać dobre treści, które będą gdzieś pod skórą niosły ewangelizację” – opowiadała Katarzyna Laskowska.

Dzień Katolickich Twórców i Artystów odbędzie się 8 grudnia w sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Szczegółowe informacje dostępne są tutaj.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top