Aleksandra Januszewicz: „Wiele rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wyszło z ubóstwa”

Aleksandra Januszewicz: „Wiele rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wyszło z ubóstwa”

„Wiele rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wyszło z ubóstwa” – podkreśliła w poranku „Siódma – Dziewiąta” Aleksandra Januszewicz. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem odniosła się do polityki prorodzinnej, a także poruszyła temat konferencji „Family today changing values and structures”, która odbywa się dziś w Senacie.

„W ostatnim czasie zostało sporo zrobione w kwestii rodziny. Na pewno udało się postawić rodzinę w centrum myślenia polityki społecznej. Myślę o polityce prorodzinnej, która wpływałaby na demografię. To jest ważne, że został zauważony taki problem. Natomiast dla nas pozytywne jest to, że wiele rodzin, zwłaszcza wielodzietnych, wyszło z ubóstwa” – powiedziała Januszewicz.

„Zostało nam sporo do zrobienia. Tak abyśmy dogonili te kraje Zachodnie, w których polityka prorodzinna ma dłuższą historię. Aby była polityką nie socjalną, a polityką społeczną, co ma duże znaczenie. Dlatego nie chodzi o to, aby wspierać tylko osoby, które mają problem finansowy, ale żeby wspierać osoby, które w ogóle decydują się na rodzinę. I nie karać ich za to w systemie podatkowym, że dźwigają taki ciężar, którym jest posiadanie rodziny z dziećmi. Myślę, że byłoby dobrze, gdyby rodzina wielodzietna stała się czymś bardziej popularnym” – dodała.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA