Ks. hm. Wojciech Jurkowski: Betlejemskie Światło Pokoju pomoże zrozumieć tak bliską obecność Pana Jezusa pośród nas

Ks. hm. Wojciech Jurkowski: Betlejemskie Światło Pokoju pomoże zrozumieć tak bliską obecność Pana Jezusa pośród nas

„Każdego roku światło betlejemskie, kiedy jest sprowadzane, ma swoje hasło i ideę. W tym roku hasłem, z którym wędruje Betlejemskie Światło Pokoju jest hasło: «Światło, które łączy». W całym przygotowaniu [do Świąt Bożego Narodzenia] mamy się łączyć z Betlejem, z tym miejscem, gdzie Chrystus się narodził, to miejsce chleba, pokoju, stamtąd ma wypłynąć światełko pokoju, by ono nam pomogło posprzątać, pokupować, przygotować 12 potraw, ale żebyśmy my przede wszystkim łączyli się w przygotowaniu drogi dla Pana Jezusa, żebyśmy nie zapomnieli o swoim sercu, byśmy rozgrzewali swoje serce na zauważenie drugiego człowieka. Na danie mu szansy przeżycia pięknych Świąt, także tego duchowo. Ten płomień pomoże zrozumieć tak bliską obecność Pana Jezusa pośród nas, w całym tym zgiełku” – powiedział w poranku „Siódma-Dziewiąta” ks. hm. Wojciech Jurkowski SAC, naczelny kapelan Związku Harcerstwa Polskiego.

„To jest przede wszystkim światło z Betlejem, z Groty Narodzenia. Przygotowujemy się do Świąt Bożego Narodzenia. To są święta obecności Pana Jezusa wśród nas. Betlejemskie Światło Pokoju jest znakiem dla nas, że Pan Jezus jest tak bardzo blisko, że jest dla nas Światłością i rozświetla nasze ścieżki życia i ten płomień ma nas mobilizować do tego, byśmy my rozgrzewali nasze serca miłością, taką miłością, jaką Bóg przynosi na ziemię” – apelował rozmówca Marcina Fijołka.

„Z Betlejem wyruszyło ono [Betlejemskie Światło Pokoju] 28 listopada. (…) Zostało przetransportowane samolotem i w Linz czeka na nas, harcerzy i skautów z całej Europy. Natomiast jutro na nabożeństwie ekumenicznym w Linz zostanie przekazane Europie tegoroczne Betlejemskie Światło Pokoju” – zapowiedział ks. Jurkowski.

Zachęcamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA