Adrian Stankowski: „Wykorzystywanie śmierci Piotra S. do celów politycznych to padliniarstwo”

Adrian Stankowski: „Wykorzystywanie śmierci Piotra S. do celów politycznych to padliniarstwo”

„To bardzo smutna sytuacja. Dzisiaj powinniśmy się skupić na modlitwie za tego człowieka, za jego rodzinę. A już ostatnią rzeczą, którą wolno robić to wykorzystywać tę śmierć politycznie, bo to jest po prostu coś niesłychanego, to już jest takie polityczne padliniarstwo” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” Adrian Stankowski. Rozmówca Agnieszki Borowskiej odniósł się do podejścia mediów i polityków do śmierci Piotra S., który 19 października podpalił się pod Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie.

„Od wielu lat mamy taki problem, że rozgrzewane są nastroje, emocje polityczne. Te emocje, które za czasów Platformy przerodziły się w cały przemysł pogardy. Przemysł skierowany nie tylko przeciwko przeciwnikom politycznym (…). Ten przemysł był skierowany przeciwko wyborcom” – stwierdził publicysta „Gazety Polskiej Codziennie”.

„Tak rozgrzane emocje mają służyć temu, żeby nie myśleć. Jak są emocje, to emocje wyłączają rozum. No i niestety czasami zdarza się tak, że trafia to na osobę z problemami. (…) Mamy do czynienia z tragedią, której nie wolno wykorzystywać politycznie. To jest po prostu coś obrzydliwego i ohydnego. Tymczasem mamy cały spektakl, w «Gazecie Wyborczej», «Newsweeku» zapowiedziane są publikacje, palone świeczki. Temu człowiekowi oczywiście należy się pamięć i nie tylko świeczki, ale także i modlitwa, i ciepłe myśli, ale wykorzystywanie tego do celów politycznych jest po prostu niegodne” – kontynuował dziennikarz.

W programie poruszono także temat zmiany premiera i sporu o pomnik Jana Pawła II we Francji. Stankowski poparł decyzję Beaty Szydło o przeniesieniu monumentu do Polski, mówiąc, że „obowiązkiem polskiego rządu jest bronienie dobrego imienia Jana Pawła II. To jest po prostu oczywiste”.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA