Jacek Sasin: „Na razie to PiS ustępuje we wszystkim panu prezydentowi”

Jacek Sasin: „Na razie to PiS ustępuje we wszystkim panu prezydentowi”

„Na razie to Prawo i Sprawiedliwość ustępuje we wszystkim panu prezydentowi, bo przecież te nasze ustępstwa są naprawdę daleko idące. My praktycznie przyjęliśmy to wszystko, co pan prezydent oczekiwał, czyli daleko odeszliśmy od takiego modelu tej reformy, którą przyjęliśmy w ustawach przegłosowanych przez Parlament jeszcze przed wakacjami” – powiedział w poranku „Siódma – Dziewiąta” o reformie Krajowej Rady Sądownictwa Jacek Sasin z PiS.

Polityk skomentował także zapowiadaną rekonstrukcję rządu: „Nie wiem, czy możemy w tej chwili powiedzieć, że zmieniamy rząd. Na razie mamy zapowiedź zmian w tym rządzie. Pani premier Beata Szydło o tym powiedziała, że takie zmiany będą. Korekty zawsze są potrzebne. Zawsze ta ocena musi opierać się na tym, że jeśli jest ogólnie dobrze, to być może są pewne obszary, gdzie potrzebna jest poprawa. Takie twórcze niezadowolenie jest chyba czymś, co powinno rządzących cechować. Najgorsze jest osiadanie na laurach i uznanie, że jesteśmy tak wspaniali, że nie możemy już więcej nic zrobić. To jest prosta droga do klęski”.

Ponadto Sasin ocenił dwa lata rządów PiS, zaznaczając, że „oceny Polaków są łaskawe dla rządu, bo udało nam się zrealizować podstawowe, programowe postulaty, ale nigdy nie jest tak dobrze, żeby nie mogło być lepiej”.

W programie skomentowano także wydarzenia w Warszawie: sprawę pomnika Ofiar Tragedii Smoleńskiej i pomnika prezydenta Lecha Kaczyńskiego oraz kwestię przesłuchań Hanny Gronkiewicz-Waltz przez komisję reprywatyzacyjną i prokuraturę.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA