Ostrzeżenie
  • JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 577.

Miłosz Manasterski: „Organizacja, która ma w swojej konstrukcji laickość, będzie dryfować w stronę lewicową”

Miłosz Manasterski: „Organizacja, która ma w swojej konstrukcji laickość, będzie dryfować w stronę lewicową”

Miłosz Manasterski, pisarz i prezes Związku Pisarzy Katolickich, w rozmowie z Agnieszką Borowską przybliżył historię związku oraz jego działalność po reaktywacji.

„Przez wiele lat funkcjonowało przekonanie, że przed wojną funkcjonowała jedna organizacja pisarska założona przez Stefana Żeromskiego – Związek Zawodowy Literatów Polskich, który po II  wojnie światowej przekształcił się w Związek Literatów Polskich. Funkcjonował mit, że skoro istniał jeden związek, to tak powinno pozostać. Po siedemdziesięciu latach nieobecności pojawiła się decyzja o powołaniu Związku Pisarzy Katolickich” – powiedział  w poranku „Siódma – Dziewiąta”.

„Każda organizacja, która ma zapisaną w swojej konstrukcji laickość i świeckość, będzie wcześniej lub później dryfować w stronę lewicową. Dlatego zdecydowaliśmy o zapisaniu w konstrukcji naszej organizacji wartości chrześcijańskich i katolicyzmu” – dodał Miłosz Manasterski.

„Od trzech lat staramy się odkryć pamięć o tej organizacji, jak również prowadzić działalność jako organizacja z tak piękną tradycją. Przyznajemy nagrodę Wiersz Roku, planujemy festiwal literatury chrześcijańskiej” – mówił prezes Związku Pisarzy Katolickich.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA