Izabela Stawicka: W tym roku pomagamy dzieciom z Mariupola położonego 10 km od linii frontu

Izabela Stawicka: W tym roku pomagamy dzieciom z Mariupola położonego 10 km od linii frontu

„Fundacja św. Mikołaja podjęła decyzję w zeszłym roku, że naszą świąteczną kampanię przeprowadzimy na rzecz pomocy dzieciom ze wschodniej Ukrainy. Dokładnie mówiąc z Mariupola, czyli miasta położonego 10 km od linii frontu. Było to dla nas ważne, bo tam działania wojenne toczą się od ponad 4 lat. W tej wojnie wiele osób zapomniało. Mówi się, że Europa przyzwyczaiła się do tej wojny na Ukrainie, ale my chcemy pokazać, że Polacy są solidarni i pamiętają o dzieciach, że chcą im pomóc” – mówiła w poranku „Siódma 9” Izabela Stawicka z Fundacji św. Mikołaja. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem opowiedziała o prowadzonej przez fundację akcji pomocowej na Ukrainie.

„Chcemy pomóc dzieciom z Mariupola, które w dużej ilości musiały razem z rodzicami opuścić swoje domy, uciekać przed wojną; dzieciom, które znalazły schronienie właśnie w tym mieście. Potrzeby są ogromne. Trwa cały czas zbiórka – do końca stycznia” – zaznaczyła.

Podkreśliła, że przekazane datki zostaną właściwie wykorzystane na bezpośrednią pomoc dzieciom.

„Każda przekazana złotówka jest przez nas dokładnie oglądana i wydawana z sensem. Nie mamy żadnych pośredników. Pracujemy na miejscu z zaufanymi organizacjami lokalnymi, które mimo wielokrotnego braku środków i beznadziejnej sytuacji pomagają tym dzieciom już od 4 lat. Chcemy wspomóc ich działania. Szukaliśmy bardzo długo ludzi którym możemy zaufać. Są to ludzie, co do których mamy pełne zaufanie i cały czas sprawdzamy, jak wygląda każdy etap prac”.

Więcej informacji można znaleźć na stronie Fundacji św. Mikołaja.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top