Wojciech Biedroń: Chciałbym, żeby każdy rząd reagował tak, jak reaguje rząd PiS-u w sprawie NBP

Wojciech Biedroń: Chciałbym, żeby każdy rząd reagował tak, jak reaguje rząd PiS-u w sprawie NBP

„Chciałbym, żeby każdy rząd tak reagował, jak reaguje rząd PiS-u. Aroganckie, dziwaczne, osobliwe zachowanie prezesa Glapińskiego spowodowało to, że zaproponowano projekt ustawy. Mam nadzieję, że ta ustawa jak najszybciej wejdzie. Zresztą pan Glapiński na drugiej z dwóch konferencji, które odbył wczoraj, mówił, że bardzo chętnie ujawni wszystko, ale nie ma ustawy. Mam nadzieję, że obóz rządzący powie: sprawdzam. Nie jest tajemnicą, że Jarosław Kaczyński wysyłał sygnały do pana Glapińskiego o wyjaśnienie – czytaj: usunięcie przynajmniej jednej z tych pań z NBP. Pan Glapiński dał sygnał, że go to zasadniczo nie interesuje” – mówił w poranku „Siódma 9 Wojciech Biedroń (wPolityce.pl, wPolsce.pl), komentując w rozmowie z Marcinem Fijołkiem sprawę zarobków współpracownik prezesa NBP.

Odniósł się także do kwestii odstrzału dzików.

„To rząd PO i PSL w 2014 r. wydał zgodę na odstrzał prośnych loch. To rząd PO i PSL odstrzeliwywał dziesiątki tysięcy dzików w roku 2013, 2014, a nawet setki tysięcy, bo to jest ok. 200 tys.” – mówił redaktor.

„Wszyscy poważni naukowcy mówią to samo, co minister Ardanowski: nie stać nas na eksperymenty. Co niestety oznacza, że odstrzał jest jedyną możliwą w tym momencie i do zrobienia koncepcją” – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top