Jadwiga Emilewicz przed konwencją Porozumienia: Pokażemy program konserwatywno-liberalny w zakresie europejskim

Jadwiga Emilewicz przed konwencją Porozumienia: Pokażemy program konserwatywno-liberalny w zakresie europejskim

„Pokażemy program konserwatywno-liberalny w zakresie europejskim, bo Europa jest w kryzysie. Próba udawania, że nic się nie dzieje, jest czymś najgorszym, co może dziś zrobić polityk” – mówiła w poranku „Siódma 9” Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, zapowiadając niedzielną konwencję Porozumienia.

W rozmowie z Marcinem Fijołkiem odniosła się także do sprawy NBP.

„Mamy na tyle atrakcyjne programowo propozycje dla Polaków, że warto byśmy mieli czyste przedpole i mogli je prezentować, a potem realizować. Warto by ten żmudny serial w tabloidach się zakończył” – mówiła.

„Drugą sprawą pozostaje w ogóle dyskusja o wynagrodzeniach w sferze publicznej. Ona jest trudna. (…) Byłabym zwolenniczką ścisłą korelacją wynagrodzeń i kompetencji” – dodała.

Jadwiga Emilewicz została również zapytana o prywatne przejazdy rządową limuzyną.

„Korzystam z samochodu służbowego na mocy ustawy. Z każdego kilometra rozliczam się sumiennie. Zrobiłam to, bo często moje godziny pracy wykraczają poza standard i wracam do domu sama. Zdarza mi się podwozić dzieci rano do szkoły, ale nie zbaczam z kursu i nie płacą za to podatnicy” – tłumaczyła minister.

Podczas rozmowy poruszono także temat cen energii.

„Ustawa była przygotowywana pod wysokim napięciem, ale często jest taka rola polityka, że musi reagować niestandardowo na zmieniające się okoliczności” – stwierdziła.

Jadwiga Emilewicz zaprosiła również na niedzielną konwencję partii Porozumienie Jarosława Gowina.

„Pokażemy program konserwatywno-liberalny w zakresie europejskim, bo Europa jest w kryzysie. Próba udawania, że nic się nie dzieje, jest czymś najgorszym, co może dziś zrobić polityk” – mówiła. Dodała, że zostanie przedstawiona oferta dla miast.

Podkreśliła także, że dobre wskaźniki gospodarcze powinny znaleźć odbicie także w życiu obywateli.

„To, że Polacy chcą korzystać z tej rekordowo dobrej sytuacji jest zupełnie zrozumiałe. Ciągle Polacy zarabiają dwie trzecie tego, ile przeciętny Europejczyk, a mają marzenie, żeby żyć na takim poziomie (…) Myślę, że to jest czas, kiedy powinniśmy o tym pomyśleć”.

Minister Emilewicz zaznaczyła również, że sama zaprezentuje program dot. polityki energetycznej.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top