Wojciech Wybranowski: Ataki na TVP pokazują, że jest ona skuteczna, bo boli opozycję

Wojciech Wybranowski: Ataki na TVP pokazują, że jest ona skuteczna, bo boli opozycję

„Ataki na Telewizję Polską są dla polityków PiS-u wyznacznikiem jakości tej telewizji, tego, że jest ona na tyle skuteczna, że boli ona opozycję. (…) Ta telewizja rządowa nie robi niczego, czego nie robiła TVP za czasów Platformy Obywatelskiej” – mówił w poranku „Siódma 9” Wojciech Wybranowski z tygodnika „Do Rzeczy”. W rozmowie z Anną Skiepko odniósł się do sytuacji w Telewizji Polskiej i żądań niektórych środowisk, żeby odwołać jej prezesa.

„Jacek Kurski zostanie zdymisjonowany czy odejdzie z telewizji tylko, jeśli PiS zdecyduje się powierzyć mu miejsce na liście do PE, a on to przyjąć. W innym przypadku jest oceniany na tyle pozytywnie przez władze partii rządzącej, że spokojnie dotrwa do końca kadencji” – zaznaczył redaktor.

Jak podkreślił, TVP jest telewizją rządową, która przedstawia rządowy punkt widzenia. To samo miało miejsce, kiedy przy władzy była PO.

„Ja bym powiedział tak, że ataki na Telewizję Polską są dla polityków PiS-u wyznacznikiem jakości tej telewizji, tego, że jest ona na tyle skuteczna, że boli ona opozycję. (…) Ta telewizja rządowa nie robi niczego, czego nie robiła TVP za czasów Platformy Obywatelskiej. Ja nie widzę większej różnicy między poziomem propagandy, którą uskutecznia dzisiaj telewizja Kurskiego a tą, którą uskuteczniała kilka lat temu pani Lewicka, pani Tadla czy pan Kraśko. Być może jedyna różnica polega na tym, że celebryci wolą swoich, a dziś w telewizji tych własnych celebrytów nie udało się wykreować. Gdyby nie ta telewizja, notowania PiS-u byłyby znacznie słabsze”.

Skomentował także bojkot TVP przez polityków opozycji.

„Co do opozycji, to jest to trochę strzał w kolano, nieobecni nie mają racji, o nieobecnych się zapomina. Widać, że dzisiaj PO i opozycja ma olbrzymi problem z dotarciem do wyborców w małych i średnich miastach – w tych miastach, w których nie ogląda się TVN albo ogląda się rzadziej, a w których tą telewizją dominującą jest telewizja publiczna. Rezygnując z występów w telewizji publicznej, a w programach publicystycznych nikt opozycji głosu nie zabierał, rezygnuje się z dotarcia do tego elektoratu”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA