Ryszard Krzyżkowski: Proponujemy jedną zjednoczoną frakcję prawicową pod szyldem Roberta Schumana

Ryszard Krzyżkowski: Proponujemy jedną zjednoczoną frakcję prawicową pod szyldem Roberta Schumana

„Wielka międzynarodowa partia europejska to nasza propozycja. Wychodzimy naprzeciw potrzebie zjednoczenia. Europarlamentarzyści po prawej stronie politycznej są rozdrobnieni. To nie pozwala, aby mówili jednym głosem, dlatego proponujemy jedną frakcję zjednoczoną pod szyldem Roberta Schumana” – powiedział Ryszard Krzyżkowski, wiceprezes Instytutu Myśli Schumana. Gość Piotra Otrębskiego mówił o potrzebie zjednoczenia europejskich ugrupowań prawicowych.

„Prowadzimy rozmowy w różnych krajach, ostatnio np. na Węgrzech. Mamy świadomość, że do stuprocentowej jedności nie dojdziemy nigdy. Kraje mają przecież różne interesy i różne myślenie na wiele spraw. Uważamy jednak, że mimo to warto stworzyć szeroką koalicję, przeciwstawiającą się określonej propagandzie światopoglądowej proponowanej obecnie przez Brukselę” – stwierdził wiceprezes Instytutu Myśli Schumana.

„Nasza zasada jest jasna: jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy zgadzają się z ideą Roberta Schumana. Obecnie trwa proces beatyfikacyjny R. Schumana. Sądzę, że gdyby w Europie była większa świadomość tego, że był on gorliwym katolikiem, to ulice nazwane jego imieniem szybko zniknęłyby z nazw europejskich ulic. Naszym działaniem chcemy uświadomić, że wizja Europy, wizja wspólnoty narodów, bazowała na wartościach chrześcijańskich” – powiedział gość Piotra Otrębskiego.

Zapraszamy do odsłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA