Kacper Rogacin: Sprawa taśm „Gazety Wyborczej” już przestaje żyć

Kacper Rogacin: Sprawa taśm „Gazety Wyborczej” już przestaje żyć

„Myślę, że ta sprawa, mimo że te publikacje są w dalszym ciągu i może nawet będą przez jakiś czas, przestaje żyć” – mówił w poranku „Siódma 9” Kacper Rogacin („Polska The Times”), komentując taśmy opublikowane przez „Gazetę Wyborczą”.

„Myślę, że gdyby nie było takich szumnych zapowiedzi, ten kapiszon mógłby wybrzmieć mocniej. Teraz jest próba szycia i potwierdzania, że jednak coś jest. Pan redaktor Czuchnowski zwrócił uwagę na jedną rzecz, która moim zdaniem jest trafna: to wycofanie polityków PiS z porannych audycji radiowych, wizyt w telewizji tydzień temu we wtorek – czegoś takiego nie robi się, kiedy ma się świadomość, że coś będzie kapiszonem” – mówił redaktor.

Odniósł się także do pielgrzymki papieża Franciszka do Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

„Będziemy obserwować proces ocieplania wizerunku Zjednoczonych Emiratów Arabskich i całego regionu. Ten stadion i Msza, która będzie odprawiana, przywodzi na myśl też to, co będzie za trzy lata, czyli mistrzostwa świata w piłce nożnej w Katarze. Oczywiście sfera duchowa i sportowa raczej się nie łączą, ale myślę, że w całym regionie będziemy obserwować takie próby ocieplenia wizerunku krajów arabskich”.

Mówiąc o konwencji Roberta Biedronia, podkreślił brak autentyczności i wiarygodności lidera Wiosny.

„Przede wszystkim to nie było żadne przemówienie, tylko przeczytanie. Myślę, że to warto oddzielić. To nie było jakieś spontaniczne czy mające porwać tłumy, tylko po prostu było przeczytane z promptera. Wydawało mi się, że pan Biedroń pozował na taką osobę właśnie mówiącą dużo i może nawet spontanicznie, a to wszystko było przygotowane, wyreżyserowane”.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top

Partnerzy

ŻYWA WIARA