Karolina Podlewska: Dawanie siebie w małżeństwie jest bardzo konkretnym przełamaniem naszego egoizmu

Karolina Podlewska: Dawanie siebie w małżeństwie jest bardzo konkretnym przełamaniem naszego egoizmu

„Wszyscy musimy uderzyć się w piersi. Pośpiech to nie jest mit, to wyzwanie, z którym się mierzymy. To wyzwanie, aby znaleźć czas i spędzić go razem. Egoizm przeszkadza w celebrowaniu więzi. Jan Paweł II nauczał, że małżonek i małżonka są dla siebie nawzajem darem. Dawanie siebie w małżeństwie jest bardzo konkretnym przełamaniem naszego egoizmu” – powiedziała w poranku „Siódma 9” Karolina Podlewska z Centrum Myśli Jana Pawła II. Rozmówczyni Jarosława Wydry mówiła o rozpoczynającym się Międzynarodowym Tygodniu Małżeństwa.

„Podczas Międzynarodowego Tygodnia Małżeństwa odbędzie się szereg wydarzeń wspierających poczucie bezpieczeństwa i szczęścia w małżeństwach. Zapraszamy małżonków do wspólnego spędzania czasu, a także do tego, aby dowiedzieć się czegoś więcej o swojej relacji” – powiedziała Karolina Podlewska.

„Szczególnie polecam wydarzenia, które odbędą się w Centrum Myśli Jana Pawła II. Zapraszam chociażby na spotkanie z reżyserem Krzysztofem Zanussim czy też na wykład ks. Ksawerego Knotza pt. «Boskie ciała. Znaczenie ciała w sakramencie małżeństwa»” – dodała rozmówczyni Jarosława Wydry.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top