Ks. Zygmunt Kwiatkowski: Maryja bierze udział w historii naszych zmagań ze złem

Ks. Zygmunt Kwiatkowski: Maryja bierze udział w historii naszych zmagań ze złem

„Maryja bierze udział w historii naszych zmagań ze złem. Ona jest zaangażowana po stronie Ewangelii i uczy nas tego, jak żyć, jak wydobyć się z kryzysu” – mówił w poranku „Siódma 9” ks. Zygmunt Kwiatkowski SJ. W rozmowie z Marcinem Fijołkiem powiedział o swojej książce „Akita. Matka Boża Japońska” (Wyd. Fronda), w której opisał objawienia maryjne w miejscowości Akita w Japonii.

Podkreślił, że samo sanktuarium i osoby związane z objawieniami doświadczyły wielu dramatów.

„To sanktuarium przeżyło dramatyczne momenty. Było zredukowane prawie do zera jako sanktuarium, miejsce mające jakieś znaczenie duchowe. Później w kontekście wydarzeń światowych – wojny na bliskim Wschodzie – kiedy papież prosił o to, żeby wesprzeć go modlitwą i postem, to sanktuarium odżyło, ponieważ on je wyznaczył między dziesięcioma innymi, na sanktuarium wspomagające jego modlitwę. To odrodziło pamięć o tym sanktuarium, które po momencie ujawnienia cudownych zdarzeń zostało brutalnie zmuszone do milczenia poprzez komisję teologiczną, która powiedziała, że tam nie ma nic nadzwyczajnego, nic nadprzyrodzonego. A sama bohaterka tych objawień siostra Katsuko Sasagawa uznana została wprost za psychopatkę. Te dramatyczne dzieje sanktuarium i bohaterki objawień mówią o zmaganiach, które się aktualnie dzieją” – tłumaczył ks. Kwiatkowski.

Podkreślił, że Maryja w objawieniach w Akicie przestrzega przed nadejściem katastrofy wynikającej ze zła, ale jednocześnie wskazuje, jak temu zapobiec – podejmując pokutę i modlitwę.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top