Mateusz Januszewski: Nie sądzę, żeby w Ekstraklasie był zespół, który znacząco odskoczy reszcie stawki

Mateusz Januszewski: Nie sądzę, żeby w Ekstraklasie był zespół, który znacząco odskoczy reszcie stawki

„Legia Warszawa, jak zwykle w ostatnim czasie, jest większym faworytem do mistrzostwa niż inni. W czterech klubach, które będą walczyć o tytuł do końca sezonu, skupiano się na tym, żeby nie stracić piłkarzy, którzy decydują o obliczu drużyny. Jagiellonia poczyniła najwięcej ruchów. Lechia, Lech i Legia skupiali się na tym, aby kadrę utrzymać w ryzach. Nie spodziewam się, żeby był zespół, który znacząco odskoczy reszcie stawki” – powiedział w poranku „Siódma 9” Mateusz Januszewski z portalu EkstraStats.pl. Gość Marcina Fijołka opowiedział o piłkarzach Ekstraklasy wracających na boiska po zimowej przerwie.

„Przyjście Kuby Błaszczykowskiego odbije się szerokim echem na promocji całej ligi. Wisła Kraków jest teraz na fali. Ci piłkarze uwierzyli, że w Krakowie mogą zrobić coś dużego. Podstawowy skład to zespół, który może powalczyć o pierwszą ósemkę w lidze. Największym problemem Wisły jest krótka ławka rezerwowych. Nie biorę pod uwagę scenariusza, w którym Wisła miałaby jedynie bić się o utrzymanie w Ekstraklasie” – stwierdził Mateusz Januszewski.

Gość Marcina Fijołka zapytany o to, jak w Lechu poradzi sobie Adam Nawałka, powiedział: „Jak na polskie warunki Adam Nawałka to klasowy trener. Trenerzy tacy jak były selekcjoner reprezentacji Polski potrafią zrobić różnicę. Zmiana trenera może zadecydować o tym, że Lech będzie mocny”.

„Poziom ligi jest dość wyrównany. Każdy może wygrać z każdym. To wyświechtany tekst, ale prawdziwy” – zakończył Mateusz Januszewski.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top