Tomasz Żółciak: Ruch 4 Czerwca to inicjatywa, z którą należy się liczyć

Tomasz Żółciak: Ruch 4 Czerwca to inicjatywa, z którą należy się liczyć

„Ruch 4 Czerwca to jest potencjalnie inicjatywa, z którą na pewno należy się liczyć. Zrodziła się ona w środowisku samorządowym. Jeżeli ona się ziści, to będziemy mieli sytuację, w której będzie można mówić, że mamy samorządowy desant na Senat” – mówił w poranku „Siódma 9” Tomasz Żółciak („Dziennik Gazeta Prawna”). W rozmowie z Marcinem Fijołkiem odniósł się do powstania nowego ruchu związanego z Donaldem Tuskiem.

„Zaznaczaliśmy fakt, że w okolicy 4 czerwca może być ogłoszona jakaś inicjatywa polityczna. To zaczyna się powoli klarować. (…) To jest potencjalnie inicjatywa, z którą na pewno należy się liczyć. Zrodziła się ona w środowisku samorządowym. Z tego co słyszałem, ta inicjatywa była omawiana bardzo blisko terminu pogrzebu Pawła Adamowicza. Jeżeli ona się ziści, to będziemy mieli sytuację, w której będzie można mówić, że mamy samorządowy desant na Senat. Samorządowcy nie mają najlepszych relacji z obecną ekipą rządzącą i doszli do wniosku, że trzeba w jakiś sposób wesprzeć obóz anty-PiS rozumiany bardzo szeroko” – tłumaczył redaktor.

„Wydaje się, że powrót Donalda Tuska jest przesądzony. Jest tylko kwestia kiedy. Na razie musi dokończyć kadencję szefa RE. On już się angażuje w polską politykę, nie ukrywajmy tego. Każdy przyjazd Donalda Tuska – PiS też przy tym pomaga, wzywając go przed komisję śledczą czy na zeznania przed prokuraturą – zawsze będzie rozpatrywany w kontekście politycznym. Tusk sprytnie tym gra. To, czy wróci do polskiej polityki, moim zdaniem jest przesądzone (…) Na razie to wygląda jak taki cichy patronat nad tym ruchem, który gdzieś się klaruje” – zaznaczył.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top