Ryszard Czarnecki: Pomysł Jeremy’ego Corbina jest sprzeczny z ideą Brexitu

Ryszard Czarnecki: Pomysł Jeremy’ego Corbina jest sprzeczny z ideą Brexitu

„Projekt Jeremy’ego Corbina – lidera Partii Pracy – dotyczy pozostawienia Wielkiej Brytanii na stałe w unii celnej. Jego pomysł jest sprzeczny z ideą Brexitu i tu jest problem. Co ciekawe, szereg konserwatystów brytyjskich popiera ten pomysł, uważając, że można zjeść ciastko i mieć ciastko” – powiedział europoseł Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Czarnecki. Rozmówca Piotra Otrębskiego mówił o ostatnich negocjacjach dot. Brexitu. 

„Dzisiaj piłeczka jest nie tylko po stronie Brytyjczyków, ale także Brukseli. W negocjacjach mamy pewien przełom. Rozważenie propozycji Corbina przez stronę unijną traktuję jako dobry sygnał” – stwierdził europoseł PiS.

Zapytany, co sądzi o ostatnich słowach Donalda Tuska o „szczególnym miejscu w piekle dla prowodyrów Brexitu”, powiedział: „Uznaję te słowa za niefortunne. Ze strony Unii Europejskiej powinna być prowadzona konstruktywna rozmowa, a nie obrażanie. Donald Tusk potępia w czambuł zwolenników Brexitu, a chodzi o to, aby się porozumieć”.

„Głównymi twarzami Brexitu stali się liderzy Partii Konserwatywnej. Dzięki części Torysów Wielka Brytania rozstaje się z Unią Europejską. Szukanie winnych nie ma jednak teraz sensu” – powiedział Ryszard Czarnecki.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

back to top