Emil Berebecki: „Porozumienie ma cztery filary: ekologia, gospodarka, deregulacja i działania na rzecz rodziny”

Emil Berebecki: „Porozumienie ma cztery filary: ekologia, gospodarka, deregulacja i działania na rzecz rodziny”

„Porozumienie, które zostało zawarte dwa dni temu na Stadionie Narodowym podczas konwencji zjednoczeniowej, jest silne w swej różnorodności, ale jednak mamy wartości, które są dla nas bliskie, to takie dwa filary: konserwatywne spojrzenie na sprawy światopoglądowe oraz wolnorynkowe na kwestie gospodarcze” – powiedział przewodniczący promocji partii Porozumienie w poranku „Siódma – Dziewiąta”. W rozmowie z Agnieszką Borowską wymienił „cztery filary działania: ekologia, gospodarka, deregulacja i działania na rzecz rodziny, czyli działania na rzecz demografii”.

„PiS cieszy się, że Porozumienie, nasza formacja, wzmacnia Obóz Zjednoczonej Prawicy (...) Nie tylko minister Marcin Błaszczak, ale wielu innych polityków PiS cieszy się z tego poszerzenia. Jesteśmy bardzo zadowoleni. (…) Jesteśmy jedną drużyną i dzięki temu te dwa lata rządów PiS i całej Zjednoczonej Prawicy dały tyle ciekawych pomysłów, tyle ciekawych reform, pomysłów i rozwiązań, które są widocznie zauważalne – to też widać w sondażach, które nie słabną wręcz sukcesywnie wzrastają” – dodał polityk.

Berebecki zwrócił uwagę: „Jako Porozumienie chcemy podjąć kwestię ekologii, to nie jest kwestia tylko tematu do rozmów dla partii lewicowych, bo mamy ciekawe pomysły. (…) Kwestia smogu jest też tematem bardzo palącym i nagłym. W tej kwestii chcemy powalczyć, by nasze środowisko było znacznie lepsze i by przez to nam się lepiej żyło”.

Ponadto odniósł się do tematu rekonstrukcji rządu, reformy sądownictwa, a także kandydatury Trzaskowskiego na prezydenta Warszawy.

back to top
 

Partnerzy

ŻYWA WIARA